Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předseda Miroslavi Josef Chlad: Největší šance na postup dávám Dobšicím a Rajhradu

30. 11. 2009

ObrazekPodzimní část I. A třídy skupiny A pohledem předsedy Miroslavi Josefa Chlada.

Co říkáte na vyrovnanost soutěže? Minulý rok jste bojovali o postup pouze Vy se Znojmem. Teď je v bezprostředním kontaktu na špici 5 týmů...
Ano, soutěž je velmi vyrovnaná. Po postupu rezervy Znojma není v tomto ročníku žádné mužstvo, které by vyčnívalo. Šanci na postup má více mužstev, jarní odvety budou z tohoto pohledu hodně zajímavé.

Komu dáváte největší šance na postup?
Jak už jsem řekl, ve hře o postup je více mužstev. Bude rozhodovat více faktorů. Jak popřípadě jednotlivá mužstva ještě posílí, nebo oslabí. Jaká bude zimní příprava, zranění, vyloučení. Já osobně si myslím, že o postupu se rozhodne mezi Dobšicemi a Rajhradem. Dobšice mají dobře poskládané ambiciózní mužstvo, pro Rajhrad mluví kvalita a zkušenost.

Miroslav měla parádní minulou sezonu, i když nakonec nepostoupila. Teď je po polovině 6. se ztrátou sedmi bodů na Novosedly. Jak hodnotíte podzimní část ve vašem podání?
Poté, co se v minulé sezoně nepodařilo postoupit zpět do krajského přeboru, se rozhodlo několik hráčů  odejít, změnit prostředí. Odešlo šest hráčů základního kádru, kteří byli nahrazeni většinou našimi odchovanci. Navíc  ještě celý podzim pro zranění chyběl tahoun mužstva Libor Krula, od třetího kola zraněný Milan Vyžrálek, a poslední tři kola zranění Kamil Hort a Franta Franzberger. Za těchto okolností je náš bodový zisk a umístění slušné. Z mužstev první pětky jsme prohráli pouze s vedoucími Novosedly a body, které nám chybí na čelo tabulky, jsme ztratili s papírově slabšími soupeři (Soběšice, Vev. Bitýška, Hrušovany).

Jak vychází srovnání krajský přebor - I. A třída?
V našem klubu se nic nezměnilo, vše pokračuje v zaběhnutých kolejích. Více jak 32 roků se pohybujeme mezi I. A třídou a krajským přeborem v pravidelných periodách.  Pracujeme na amatérské úrovni, příležitost dostávají naši mladí hráči z dorostu. Budujeme a vylepšujeme zázemí… Pokud se ptáte na rozdíl obou soutěží obecně, pak je určitě velký.

Po minulé sezoně přešli z Miroslavi do celku vašeho soupeře Koutník a Pešek. Hrušovanům se ale vůbec nedaří. Co říkáte na jejich postavení?
Postavení a bodový zisk Hrušovan je pro mě také překvapivé.

Kdo si myslíte, že soutěž opustí a sestoupí do I. B?
Sestup nikomu nepřeji. Na jaře  se může mnohé změnit, ale těžké to budou mít zejména  Hrušovany a Morenda...

 

Kdybyste měl jmenovat pět největších osobností podzimní části I. A třídy skupiny A.

Jiří Rohlík  (Miroslav) 
Pan fotbalista, střelec k pohledání. V loňském ročníku se trefil 19x, a to vše stihl na podzim. Na jaře už pro zranění nehrál, přesto ho nikdo jiný už nepřekonal. Možná právě jeho jarní absence rozhodla o našem nepostupu.

Radek Roszicska (Zbýšov)
Stále přesvědčuje, že věk není rozhodující. Přestože na všech před zápasových přípravách padá hlavně jeho jméno, dává důležité branky dál.

Karel  Křivánek (Novosedly)
Pilíř zadních řad Novosedel, který navíc dokáže rozhodovat zápasy. Při standardkách vždy velmi nebezpečný, vzhledem ke své vysoké postavě výborný ve hře hlavou.

David Cupák (Slovan Brno)
Univerzální fotbalista, který má na víc.

Petr Stehlík (Dobšice)
Přestože si oba bratry v dresu Dobšic pletu, dám svůj hlas právě Petrovi. Nekompromisní fotbalista, dobře technicky vybavený, bojovník.

Těchto pět jmen mě napadlo, určitě bych mohl jmenovat další, mj. Hort, Samek, Mucala, Lapeš, Kouřil, Sedláček, Struhařík, Havel, aj.

 

14 celků I. A třídy skupiny A pohledem Josefa Chlada

Nepovažuji se za odborníka a znalce I. A.třídy. Pokusím se o hodnocení zejména „optikou“ vzájemných zápasů s námi.

1. Sokol Novosedly 13 9 1 3 32 : 19 28 

Obrazek
Novosedly patří již několik sezon k předním mužstvům I. A třídy. Svěřenci trenéra Radovana Zemana mají vždy lepší podzim. Uvidíme, jestli tentokrát své postavení na jaře udrží. Právě Novosedly nám po taktickém výkonu uštědřily jedinou domácí porážku (0:1). Mužstvo bez hvězd se může spolehnout na osu Šelc, Křivánek, Mucala.

2. IE Znojmo 13 8 2 3 38 : 17 26

Obrazek
Znojemští před novým ročníkem posílila hned čtveřice hráčů. Bratři Železní, Rolník a Kapitán. Všichni patřili k oporám. V případě Kapitána a Rolníka ukázali, že i hráči z okresních soutěží mohou s úspěchem hrát I. A třídu. Jejich úspěšné tažení začalo právě v utkání s námi, když dokázali otočit nepříznivý stav z 0:2 na 2:2. Na jaře se s nimi musí počítat.

3. Sokol Dobšice 13 8 2 3 33 : 14 26

Obrazek
Dobšice neskrývají postupové ambice, před soutěží přišel kanonýr Radek Lapeš (12 branek, z toho 4 v posledním utkání na Slovanu). Brankář Honza Bártík inkasoval pouze 14x. Hrají důrazný kontaktní fotbal. K oporám patří brankář Bártík a v poli Záruba, Martiňák, bratři Stehlíkové, Lapeš. Ani Dobšice se však nevyvarovaly výpadku (domácí porážka s Jevišovicemi).

4. RAFK Rajhrad 13 8 2 3 23 : 19 26

Obrazek
Rajhrad disponuje velmi zkušeným mužstvem. Několik hráčů hrálo v nedávné minulosti ve vyšších soutěžích (Mifek, Kouřil, Šebesta, Sedláček). Jeho nevýhodou může být úzký kádr. Pokud se jim  však na jaře vyhnou zranění a vyloučení, pak mohou právě oni atakovat nejvyšší příčky zajišťující postup.

5. FC Čebín 13 8 1 4 25 : 19 25

Obrazek
Patří také k tomu lepšímu, co tato soutěž nabízí. Po třetím místě v loňském ročníku hrají v popředí tabulky i v tom letošním. Spolehnout se mohou zejména na výborného brankáře Kukletu a střelce Struhaříka.

6. FC Miroslav 13 6 3 4 27 : 18 21

Obrazek
Mohlo to být lepší, ale také horší. Přestože mužstvo prošlo před soutěží velkou obměnou, nakonec obstálo. Nás těší, že  v širším kádru jsou pouze dva hráči na hostování a příležitost dostávají naši odchovanci, někteří ještě věkem dorostenci (Iran, Urbánek, Šťastný, Blažek, Svítil, Škvařil). Mužstvo předvádělo střídavé výkony, mj. dokázali jsme porazit Dobšice (2:1), Rajhrad (3:0), Čebín (1:0) ve Znojmě (1:1), ale také nás mrzí zbytečné ztráty a to zejména po odevzdaném nekoncentrovaném výkonu ve Zbýšově (3:1), Soběšicích (3:1) a Veverské Bítýšce (2:1).
Podle výsledného skóre máme třetí nejlepší obranu v obdržených brankách (18). Mužstvo se mohlo spolehnout na zkušené hráče Frantu Franzbergera, Martina Chlada, Kamila Horta, Jirku Rohlíka. Vzhledem k tomu, že máme sedmibodovou ztrátu na vedoucí Novosedly, jsme realisti. V jarních odvetách se budeme snažit favoritům "ztěžovat život" a v postupové matematice míchat kartami.

7. Baník Zbýšov 13 7 0 6 30 : 25 21

Obrazek
Umístění Zbýšova je pro mě překvapením. Mají v mužstvu zkušené hráče (Roszicska, Zavřel, Kameník), kteří dokáží soupeři vnutit svůj styl hry. Počáteční nováčkovský elán, podpořený kvalitními výkony, dokázal patřičně bodově zúročit .

8. FC Slovan Brno 13 6 2 5 24 : 22 20

Obrazek
Připadne mně, že Slovan je mužstvem „bohémů“. Rodinné prostředí stadionu, dobrá parta. Když mají den, porazí každého. Právě Slovan nám doslova "ukradl" dva body. Nic na tom nemění skutečnost, že vyrovnávací branka (1:1) padla ve čtvrté minutě nastavení. Oporami jsou střelec Havel, Cupák, Nevěděl.

9. Fotbal Jevišovice 13 6 0 7 15 : 20 18

Obrazek
Jevišovice se v loňském ročníku do posledních kol zachraňovaly. V letošním si vedou lépe. Zisk 18ti bodů a kvalitní hra (mimo jiné vítězství v Dobšicích 1:2) posune Jevišovice v jarních odvetách ještě více do středu tabulky. Stále mohou spoléhat na nestárnoucího „Toňu“ Fialu, který je se 4mi brankami nejlepším střelcem mužstva.

10. FC Veverská Bítýška 13 4 2 7 22 : 30 14
Přiznám se, že Bitýška je jediným mužstvem, které jsem neviděl v akci. Také to, že jsme tam v posledním kole prohráli (2:1) svědčí o tom, že po počátečních nezdarech zdárně vyplouvají ze sestupových vod.

11. FC Soběšice 13 4 1 8 21 : 37 13

Obrazek
Další nováček získával body hlavně v domácím prostředí, ze 13ti plných 12.  Na jejich štítě zůstal kromě nás třeba i Čebín. Klub z brněnského předměstí těží zejména ze hry Kozla, Látala a Buchtely.

12. FK SK Bosonohy 13 4 1 8 21 : 39 13

Obrazek
Bosonohy = nevyzpytatelný soupeř. Dokázaly sice překvapivě zvítězit nad IE Znojmo (3:1), ve Zbýšově (1:2), aby prohrály na Morendě (6:1). Získaných 13 bodů jim stačí na 12. místo, což je na dostřel dvou posledních mužstev. Více jak polovinu vstřelených branek celého mužstva dali Havlík (7) a Kousal (5).

13. SK Moravská Slavia Brno 13 2 1 10 19 : 34 7

Obrazek
„Morenda“ se v minulém ročníku zachránila až v hodině dvanácté, v posledním kole. Ani v tom letošním se jim nevede o moc lépe. Sedm získaných bodů, z toho tři z cenou zlata za vítězství v Hrušovanech. To vše stačí pouze na předposlední místo. 

14. Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou 13 1 2 10 11 : 28 5

Obrazek
Pro mnohé je prozatímní umístění největším překvapením. Hrušovanští nedokázali zastavit pád po sestupu z divize, následoval i z KP. Ani průběžné doplňování mužstva během podzimu nestačilo na víc jako zisk 5ti bodů. Nás může mrzet, že jeden bod získali na náš účet za remizu (1:1). O chabé střelecké bilanci svědčí, že nejlepším střelcem mužstva je obránce Pešek se 2 trefami. Ten byl také společně s Koutníkem největší oporou posledního celku tabulky.