Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novosedly vedou I. A třídu, postupují i v poháru. Nejsme favority, ale lehce se nedáme, říká trenér Radovan Zeman

13. 1. 2010

Novosedly navazují v I. A třídě skupině A na předcházející dvě sezony, ve kterých obsadily 5. a 4. místo. Celek z Břeclavska vede v polovině soutěže tabulku. K dobru má ale jenom dva body na IE Znojmo, Dobšice a Rajhrad, proto trenér Radovan Zeman říká. "Neděláme z našeho postavení žádnou vědu." Kromě soutěže se mohou jeho svěřenci na jaře zviditelnit i v krajském poháru. Postoupili do čtvrtfinále, v němž přivítají na domácím stadionu Bavory. "Společně se soutěží chceme uspět i v poháru," dodává Radovan Zeman.

Novosedly v zimě...
6.2. Novosedly - Miroslav (UT Hrušovany)
13.2. Lanžhot - Novosedly (Lanžhot nebo UT Mikulov)
20.2. Novosedly - Tasovice (UT Hrušovany)
28.2. Novosedly - Hrušovany (UT Hrušovany)
6.3. Mikulov - Novosedly (UT Mikulov)
13.3. Lednice - Novosedly (Lednice nebo UT Mikulov)
20.3. Kostice - Novosedly (v Kosticích)

Rozhovor s trenérem Radovanem Zemanem

Po podzimu vedete I. A třídu. Je to pro Vás překvapení? 
My jsme chtěli hrát poctivě od začátku, nasbírat nějaké body. Už minulý rok jsme skončili na 4. místě a i letos jsme chtěli hrát v soutěži důstojnou roli. Ale soutěž je hrozně vyrovnaná, takže za dvě nebo tři kola může být všechno úplně jinak. Ještě pátý tým ztrácí jenom 3 body. Pro nás byly rozhodující výhry v Miroslavi a ve Znojmě, sice jsme prohráli doma s Rajhradem, ale hlavně díky výhram z venku jsme tam, kde jsme. Na druhou stranu z toho žádnou vědu neděláme.

Jaké jste si dávali před sezonou v Novosedlech cíle?
U nás probíhá generační výměna. Starší hráči končí a tým postupně omlazujeme. Proto jsme chtěli, i přes loňské čtvrté a předloňské páté místo, hrát v klidu, abychom v závěru soutěže neměli problémy.

Vedete tabulku, ale za favority na postup jsou považovány jiné týmy. Rajhrad a Dobšice. Souhlasíte s tím?
Skoro ano. Rajhrad má nesmírně zkušené mužstvo s hráči, kteří hráli i druhou ligu. Dobšice mají také zkušené mužstvo s vyrovnanými výsledky.

Za poslední 2 roky z vašeho celku nikdo neodešel, ale nikdo ani nepřišel. Dají se teď v zimě očekávat nějaké změny?
Vypadá to tak, že nikdo nepřišel, ale my doplňujeme tým mladými hráči z béčka a dorostu. Z venku se teď také nedají očekávat změny. Možná... Potřebovali bychom jednoho hráče. Do útoku.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Začínáme 19. ledna a budeme trénovat dvakrát až třikrát týdně na umělé trávě v Mikulově. V únoru pojedeme na čtyři nebo pět dní na soustředění do Beskyd.

S čím budete spokojený na konci sezony?
V soutěži jsou jiní favorité, ale my se vedoucího postavení lehce nevzdáme. Řeknu, že bych chtěl být do třetího nebo čtvrtého místa.

Kromě soutěže hrajete také pohár. Jaké šance vidíte v něm?
Ve čtvrtfinále máme Bavory a to je strašně těžký soupeř. Nicméně, pro postup uděláme samozřejmě maximum. Záležet bude také na tom, jak v týdnu složíme tým. Ale soupeř to bude mít stejně složité. Společně se soutěží chceme uspět i v poháru.

Jsou Novosedly v případě vítězství v I. A třídě připraveny na krajský přebor? Navýší se rozpočet, počet zápasů...
Finance by snad problém být neměly. To druhé je horší. Museli bychom se posílit alespoň o 3 hráče.