Jdi na obsah Jdi na menu
 


V roli experta I. A třídy skupiny A Radek Roszicska: Tuřany i Vojkovice by v soutěži uspěly

27. 8. 2009

Parádní vstup do I. A třídy má za sebou Zbýšov. Nováček soutěže vyhrál všechny 3 zápasy a v tabulce je o skóre druhý za Dobšicemi. V následujícím kole hraje Zbýšov v Novosedlech. "Novosedly považuji spolu se Znojmem, Dobšicemi a Miroslaví za favority soutěže," říká asistent trenéra Radek Roszicska (na fotografii). Tomu se začátek soutěže také mimořádně povedl, vstřelil dvě branky a obě byly vítězné...

ObrazekTři zápasy, tři výhry. Parádní vstup nováčka ze Zbýšova do soutěže. Čekali jste to?

Musím se přiznat, že takový začátek v nové soutěži jsem nečekal. Ale zůstávám oběma nohama na zemi. Stále platí to, co jsem zdůraznil v minulém rozhovoru. Naším prvotním cílem je, udržet se v soutěži. A pak se uvidí.

Kdybyste měl hodnotit první 3 kola. Nejprve z vašeho pohledu. Jaká byla ta vítězná utkání?

Všechna tři kola byla něčím specifická. 1. kolo tím, že jsme vlétli do soutěže a nevěděli, co nás čeká (pozn.: Baník - Hrušovany 1:0). Vždyť jsme hráli se soupeřem, který sestoupil z kraje a určitě měl jiné ambice, než ztratit s nováčkem 3 body. 2. kolo bylo zajímavé zase tím, že jsme hráli poprvé venku(pozn.: Jevišovice - Baník 0:3) a konečně třetí kolo (pozn.: Baník - IE Znojmo 2:1) mělo ukázat nám i fanouškům, že předešlé výsledky buďto byly dílem náhody, nebo že se na nich podepsala i naše výborná a disciplinovaná hra. Myslím si, že to druhé se potvrdilo. Kdybych měl však vybrat z těchto třech to nejtěžší a nejkvalitnější, tak jadnoznačně se Znojmem. Rozepisovat se detailně o něm nebudu, referáty o tomto utkání jsou na našich (http://banikzbys.webnode.cz/) i znojemských webových stránkách.

A teď k celé soutěži: Jak se zatím v nové soutěži rozkoukáváte, překvapilo vás něco, co víte o soupeřích a jak velký je rozdíl mezi I. A a I. B třídou?

Začnu poslední částí otázky. Rozdíl mezi 1. A třídou a špicí 1. B třídy není zas až tak veliký. Například Tuřany, či Vojkovice by v ní obstály se ctí. Ovšem celkové hodnocení soutěže si ponechám až na jaro, kdy poznáme sílu všech našich soupeřů na vlastní kůži. Doma - venku. Takže jsem tímto odpověděl i na první část otázky. Hodnocení po mě chtějte, až na konci soutěže. Ale nedá mi to, abych se trošku vyjádřil k našim ambicím. Vidím to tak, že reálná šance udržet se tu je. Dokladem je poslední zápas s favoritem soutěže Znojmem (2:1).

Vy sám jste vstřelil 2 vítězné branky, takže i z Vaší strany úspěšný vstup?

Ano, dvě branky jsem vstřelil. A myslím si, že značnou měrou pomohly k těmto krásným vítězstvím a zisku 3 bodů. Ale jedním dechem dodávám, tento fantastický vstup do soutěže je dílem celého kolektivu. A dovolte, abych klukům, jako trenér, dodatečně ještě jednou poděkoval. Dík si právem zaslouží.

Kde vidíte hlavní favority soutěže?

Teď jedeme do Novosedel, které považuji spolu se Znojmem, i když jsme je porazili, Dobšicemi a Miroslaví za hlavní fafority soutěže. Je to však můj subjektivní názor.

 

Radek Roszicska tipuje 4. kolo I. A třídy skupiny A

FC Soběšice - FC Čebín, tip 2

Moravská Slavia Brno - FK SK Bosonohy, tip 0

Sokol Novosedly - Baník Zbýšov, tip 0

Sokol Dobšice - RAFK Rajhrad, tip 1

IE Znojmo - FC Miroslav, tip 1

Fotbal Jevišovice - FC Slovan Brno, tip 1

Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou - FC Veverská Bítýška, tip 1

 

Foto: http://banikzbys.webnode.cz