Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budeme slavit minimálně dva dny, říkal trenér Podivína Karel Švestka a ujistil o pokračování cesty s vlastními odchovanci

13. 6. 2011

slavoj.jpgPřed rokem slavil Podivín postup z 1.B do 1.A třídy. V ní se měl podle prognóz bít o záchranu. Všechno je ale jinak. Na vrchol vystoupal tým, který je složený výhradně z vlastních odchovanců. A to není na jižní Moravě v posledních letech přílišným zvykem. Přímým odchovancem není ze současného kádru jen Zdeněk Očenášek, ale i on vztah k Podivínu má. "Jeho tatínek tady odtud pochází a hrál za nás, proto bereme Zdeňka také za místního," vysvětlil trenér Karel Švestka.

"Jako nováček jsme byli skromní. Chtěli jsme se zachránit a poté si dávali větší a větší cíle a nakonec nám to prostě vyšlo. Natrénovali jsme hodně, ale že můžeme soutěž vyhrát, to jsem v žádném případě nečekal. Kluci makali, dřeli a myslím, že jsme si postup zasloužili. O to cennější je, že jsme jej vybojovali s vlastními odchovanci," říkal šťastný podivínský trenér.

Podivín prošel první polovinou sezony bez porážky. Prohrál až ve 14. kole na Slovanu Brno, na jaře nebodoval jen v Hrušovanech. Má nejlepší obranu, druhý nejlepší útok. Týmy krajského přeboru se mohou těšit i na fantastickou diváckou atmosféru na podivínském stadionu.

"Chtěl bych poznat strop tohoto mančaftu. To, na co kluci mají. Já to zatím nevím. Pořád se zlepšujeme, daří se nám," přechází Karel Švestka pomalu na téma krajského přeboru. Přípravu na něj zahájí fotbalisté Slavoje 11. července a posílit by se měli o dva hráče. "Samozřejmě se jedná o podivínské odchovance," ujistil sedmačtyřicetiletý trenér.

A na závěr ještě přiblížil s úsměvem postupové oslavy. "Budou trvat minimálně dva dny. Přeci nenecháme Bořetice po poháru, aby oni vyhráli a my ne."