Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do Dobšic se vrátil Karel Veselý a přišli tři mladí hráči ze Znojma. U mužstva po devíti letech skončil trenér Drábek

9. 8. 2011

DobšiceSuverénním způsobem postoupily do dalšího kola krajského poháru Dobšice. Celek z 1.A třídy vyhrál na půdě o soutěž níž hrajícího Únanova 6:0 a v prvním kole se postaví Moravskému Krumlovu. Třikrát se mezi střelce zapsal Jaroslav Chaloupka, trefily se i další letní posily Roman Šabaka a Karel Veselý. Útočníci Chaloupka se Šabakou přišli ze Znojma, středopolař Karel Veselý se vrátil z Tasovic. Novou tváří v dobšickém dresu je také obránce Petr Peřinka, rovněž mladík z 1.SC Znojmo.

Po devíti letech nebude Dobšice trénovat Karel Drábek. "Přišel k nám na podzim 2002. Teď jsme ho přemluvili, aby zůstal alespoň u dorostu. Tam to pro něj snad bude nová motivace," sdělil předseda Sokola Dušan Spousta. Opačným směrem - od dorostu k mužům - se přesunul Jan Lattner. Ten loni na podzim trénoval v 1.B třídě Únanov.  

Dobšice vstoupí v neděli duelem s Bosonohy do své čtvrté sezony v 1.A třídě skupině A. Pokaždé měly dobrý start a nakonec se umístily v horní polovině tabulky - na 5., 6. a znovu 6. místě. "Předloni nám odešel v zimě do Rakouska Lapeš a my poté měli problémy se střílením branek a minulý rok se nám zase tolik nedařilo," vidí příčiny ústupu po prvních kolech Dušan Spousta. "Příprava signalizuje, že bychom měli zase hrát špici," říká. Případnému postupu do krajského přeboru by se v Dobšicích nebránili. "Máme velkého sponzora obec Dobšice a přebor bychom finančně utáhli. Teď jde jen o to, jak na tom budeme po sportovní stránce," uzavírá dobšický předseda.

Sokol Dobšice v podzimní části 1.A třídy skupiny A
Brankáři:
Jakub Veleba, David Burda
Obránci: Petr Peřinka, Jiří Záruba, Milan Ensinger, Jakub Kolman, Marek Zajíc, Vojtěch Kredatus, Otakar Martiňák
Záložníci: Karel Veselý, Martin Šuba, Ondřej Zajíc, Roman Syrový, Petr Stehlík, Miroslav Krůza, Michal Šebela
Útočníci: Aleš Stehlík, Jaroslav Chaloupka, Roman Šabaka, Karel Hladík
Realizační tým
Trenér:
Jan Lattner, asistent: Jiří Peřinka, vedoucí mužstva: Dušan Spousta, masér, kustod: Karel Brázda
Vedení klubu
Dušan Spousta – předseda a sekretář, Bohumil Černý – hospodář a pokladník oddílu, Ing. Ladislav Skopal – člen výboru, manažer, Pavel Burian – člen výboru, za správu hřiště, Radim Dočekal – člen výboru, Jiří Peřinka – člen výboru, Michal Bitala – člen výboru
Letní změny
Přišli:
Karel Veselý – návrat z hostování v Tasovicích, Jaroslav Chaloupka, Petr Peřinka a Roman Šabaka – všichni na hostování z 1. SC Znojmo
Odešli: Tomáš Hudec – Rakousko, Zdeněk Procházka – ukončeno hostování z Mramotic. Petr Beno – přestup do Hatí