Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulov vede 1.A třídu. Hrozí mu ale odchod čtyř klíčových hráčů

15. 11. 2010

Mikulov14. červen 2009 mají mnozí příznivci Pálavy Mikulov zaznamenán v kalendáři. Po sedmi sezonách se museli rozloučit s krajským přeborem a výhra 5:1 v Hrušovanech byla jen slabou náplastí. V následující sezoně se Mikulov trápil i v 1.A třídě skupině B, kde se ziskem 33 bodů obsadil 10. místo. Vypadá to, že letos mužstvo našlo tvář a mohlo by bojovat o návrat do nejvyšší krajské soutěže. Zmíněnou tvář se snaží vštípit ambicizózní trenér Milan Valachovič. "Do Mikulova přišlo před sezonou šest nových hráčů a v průběhu došli ještě dva. Hlavním cílem proto bylo, zapracovat je do sestavy a chtěli jsme začlenit i naše mladé odchovance. Pro mě to byla změna. Dříve jsem měl hotové fotbalisty. Šmíd, Vlasák, Schindler, Michal... ty těžko můžete učit fotbalu. Tady je situace jiná, trénujete ročníky 93, 92, 91, 90, ty ještě můžete něco naučit," zmínil ambice s jakými přicházel z nedalekých Bavor. 

V nové sezoně tak začali dres Pálavy oblékal brankář Tomáš Kučerňák, stopeři Ondřej Pokorný se Zdeňkem Šlancarem, záložníci Jaroslav Šuráň a Peter Hrubina a útočník Lukáš Vaculík. V jejím průběhu se ještě zapojili mladíci Jakub Goiš a brazilský forvard Matheus. "Kuba Goiš je odchovancem Mikulova a vrátil se k nám ze Slavie Praha. Matheus přišel z Boavisty Porto. Vůbec neměl zkušenosti s dospělým fotbalem, ale závěr podzimu měl výborný, kde se prosazoval rychlostí a technikou," přidal poznatky k mladým posilám Valachovič. 

Mikulov byl před sezonou přeřazen z B skupiny 1.A třídy do áčka, kde byl pasován na jednoho z hlavních favoritů. "Po začátku soutěže jsem si myslel, že můžeme hrát do 5. místa. Ale hlavně jsme se chtěli vyhnout bojům o záchranu. Během sezony jsme, myslím, kvalitně potrénovali. Chodilo nás na tréninky sedmnáct osmnáct, zvedla se herní stránka a hlavně mladí kluci se hodně zlepšili," odmítá roli favorita Milan Valachovič. V Mikulově musí být s podzimem maximálně spokojeni. Šesti výhrami za sebou se probojovali do čela tabulky, na podzim prohráli jenom se Slovanem Brno a brankář Kučerňák inkasoval pouze devětkrát. "Vždycky jsem měl hru založenou na dobré defenzivě. Je ale potřeba říct, že nás hodně držel Tomáš Kučerňák. Fantastický kluk, o kterém se toho tady moc neví, ale 10 let chytal 3. rakouskou ligu a je hráčem Zbrojovky. Ondru Pokorného se Zdeňkem Šlancarem jsem vedl půl roku v Bavorech, na levé straně obrany prodal zkušenosti Ivoš Kauer a na pravo se prostřídali Stehlík s Hrabalem. Dost nám pomohl i styl se dvěma defenzivními záložníky," přiblížil defenzivní stránku týmu mikulovský kouč. Nejlepším střelcem jeho výběru je s devíti góly Lukáš Vaculík.

V zimě ale může Mikulov výrazně oslabit. "Čtyřem hráčům u nás končí hostování. Kučerňákovi, Šlancarovi, Pokornému a Šuráňovi. Od dvou z nich mám přislíbení, že pokud se neprosadí do kádru týmů ve vyšší soutěži, tak se vrátí. Naopak nás posílí Marek Pukančík, je narozen v roce 1993 a vrací se z Hradce Králové, kde nakoukl do 1. dorostenecké ligy a v přípravě bude ještě šestnáctiletý Jakub Šťastný, který byl v hledáčku Slovácka. Zůstat by měl i Jakub Goiš, Matheuse budeme ještě řešit. Skončilo mu turistické výzum, takže odletěl zpět do Brazílie," zakončil povídání Milan Valachovič. Pálava absolvuje celou zimní přípravu ve svém areálu, kde na ní čeká také 8 přípravných zápasů.  

Nej... podzimu Milana Valachoviče
Zápas:
Asi s Dobšicemi.
Hráč: Jednoznačně Tomáš Kučerňák.
Okamžik: Gól Pokorného proti Šlapanicím, kdy to napálil z vlastní poloviny až do sítě.
Soupeř: Hrušovany nad Jevišovkou.

Pálava Mikulov v podzimní části 1.A třídy skupiny A
Celkově:
1. FC Pálava Mikulov 14 9 4 1 26 : 9 31
Doma: 1. FC Pálava Mikulov 7 6 0 1 17 : 3 18
Venku: 3. FC Pálava Mikulov 7 3 4 0 9 : 6 13
1. poločasy: 2. FC Pálava Mikulov 14 7 5 2 10 : 5 26
2. poločasy: 2. FC Pálava Mikulov 14 8 5 1 16 : 4 29
Střelci: 9 - Vaculík, 3 - Pokorný, 2 - Valenta, Kauer, Goiš, 1 - Čech, Hrubina, Holec, Zámečník, Matheus, Pekárek, Šuráň