Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podivín vybojoval proti Hrušovanům první vítězství v 1.A třídě

21. 8. 2010

Podivín si připsal historicky první vítězství v 1. A třídě. Ve 2. kole porazil jednoho z favoritů soutěže Hrušovany nad Jevišovkou 3:1 a v tabulce už má na kontě 4 body. "Se vstupem do soutěže jsme maximálně spokojeni," zářil po utkání domácí kapitán Martin Švestka.

Nováček 1. A třídy na svého soupeře vletěl. Ve 20. minutě to mohlo být klidně 4:0, ale šance Kadrnky, Martečíka a dvě Karla Švestky brankou neskončily. Ujala se pouze ve 12. minutě dorážka Martina Švestky. Domácí vedli 1:0. "Petr Dohnal dostal míč do lajny, krásně ho potáhl, dostal se před brankáře a já už jsem doklepával skoro do prázdné branky. Byl to snadný gól," popsal brankovou situaci sám střelec. "Šancí jsme ale měli daleko víc, jenom jsme je nedokázali proměnit. Po chvilce náš tlak opadl a čekali jsme, co udělá soupeř," doplnil. 

Podivín přehrával Hrušovany hlavně po stranách. O to větší byla rána pro domácího trenéra Karla Švestku staršího, když musel už ve 24. minutě kvůli zranění stáhnout výborně hrajícího pravého záložníka Martečíka. "Jeho odchod nás určitě oslabil. Martin dokáže vyvést míč z naší šestnáctky, je silný jeden na jednoho, umí zakončit," přiznal oslabení Martin Švestka. Od té doby Hrušovany začaly domácí celek výrazně přehrávat. V 26. minutě ohrozil vlastní branku Hakala, který srazil Černého centr těsně vedle. Z následujícího rohu hosté vyrovnali. Na Spišiakův centr nejvýše naskočil Juřica a hlavou poslal míč za Létalova záda - 1:1. Hlavní nebezpečí hostujícího celku byly standardní situace. Další hlavičky Kerela a Peška ale brankou neskončily.

V úvodu 2. půle měly Hrušovany drtivou převahu, ale přes zahuštěnou domácí obranu se k žádné výraznější šanci nedostaly. Receptem mohla být střelba. Jenomže z větší vzdálenosti to za celý zápas zkusil jenom jednou Pešek, s jehož projektilem si výborně poradil Létal. V 57. minutě na sebe po dlouhé době upozornili také domácí. A hned z toho byla branka. Kadrnkův trestný kop z pravé strany proletěl až na vzdálenější tyč, kde jej uklidil do branky Karel Čapka - 2:1. V 68. minutě navíc využil nedorozumění Koutníka s Peškem Karel Švestka a bylo to 3:1. Za minutu ještě střelec třetí branky ukázal, co se dá neproměnit: z malého vápna přestřelil prázdnou branku.

Alibistická hra Hrušovan alespoň ke snížení stavu nevedla. Podivín vyhrál 3:1 a raduje se ze zisku tří bodů. "Z naší strany to bylo hodně o bojovnosti a o proměnění šancí, což se hostům nepodařilo," okomentoval výhru Martin Švestka a k ambicím Podivína v 1. A třídě dodal. "Chceme hrát klidný střed tabulky. Žádné výrazné posily nemáme, hrajeme s vlastními hráči, snažíme se bojovat. Hlavní změnou je, že trenéra nám dělá otec (pozn. Karel Švestka st.)."

Slavoj Podivín - Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou 3:1 (1:1)
Branky:
Švestka M., Čapka K., Švestka K. - Juřica
Sled: 11. Švestka M. - 1:0, 28. Juřica - 1:1, 57. Čapka K. - 2:1, 68. Švestka K. - 3:1
ŽK: 81. Švestka M. - 58. Pešek, 60. Koutník, 67. Spišiak, 73. Vladyka, 87. Hycl Jak.
Podivín: Létal - Brůček, Čapka K., Hakala, Kadrnka - Martečík (24. Sádlo), Šuderla, Čapka A. (90. Kern), Švestka M., Dohnal - Švestka K.
Hrušovany: Koutník - Pešek, Hycl Jak., Juřica, Vladyka - Adamov (58. Šilinger), Spišiak, Holík (63. Svoboda), Kerel (76. Hycl Jar.) - Černý, Lapeš