Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budeme spokojeni, když se vyhneme bojům o záchranu, zůstává při zemi Martin Vojtešek, předseda černého koně I. A třídy z Bořetic

22. 7. 2010

celtic.jpgMnozí srovnávají Bořetice s Bavory. Aby ne. Martin Krška, Kamil Novotný, Lukáš Ráztočný, Flavio Ferreira a Lambert Šmíd, Petr Baštař, David Kubánek, Lukáš Machala. Ti všichni Palavanem prošli. Teď mají pomoci v I. A třídě Bořeticím. "Budeme spokojeni, když se zachráníme," říká skromně předseda klubu Martin Vojtěšek. Kvalitou kádru se ale Bořetice řadí mezi černé koně soutěže. "Celtic" čeká historická premiéra ve druhé nejvyšší krajské soutěži a také toužebné derby s pět kilometrů vzdálenými Velkými Pavlovicemi. "Pokud bude dobré počasí, tak by zápas mohl přilákat obrovskou náštěvu, která muže dosáhnout klidně čtyřmístného čísla," předpovídá Vojtěšek. První utkání v I. A třídě skupině B sehrají Bořetice v Tvrdonicích.

Rozhovor s předsedou Bořetic Martinem Vojtěškem

Jak se těšíte na derby s Velkými Pavlovicemi?
Derby s Velkými Pavlovicemi bude opravdovým svátkem nejen pro obě zúčastněná mužstva, ale troufám si říct, že pro celý region. Všichni o rivalitě Velkých Pavlovic a Bořetic na okresu ví. Naposledy se tyto dva celky spolu střetly asi před 19ti lety. Faktem zůstává, že Slavoj se Celticu vyhýbá, kde může. Ať to jsou přípravná utkání atd. Pokud bude dobré počasí, tak by zápas mohl přilákat obrovskou náštěvu, která muže dosáhnout klidně čtyřmístného čísla. Takže se těšíme velmi moc.

Jaké jsou změny ve vašem klubu? 
Co se týče změn u mužů "A". Novým trenérem je Standa Hřiba. Mladý trenér, který přišel od dorostu a my mu věříme. Do mužstva přišli kvalitní hráči Lambert Šmíd, Petr Baštář, David Kubánek a gólový zabiják Lukáš Machala. Je otázkou, kdo mužstvo opustí, protože kádr je hodně široký a kvalitní. Navíc určitě dáme šanci naším mladým hráčům, kteří se v přípravě jeví velmi dobře. Zatím jsme sehráli 2 přípravná utkáni - v neděli s MSK B (1:1) a ve středu proti Brodské (6:1).

Co říkáte na posilování vašich konkurentů v I. A třídě?
Posilování našich soupeřů nesleduji. Zajímají mě jenom Bořetice. Jen jsem někde zaslechl, že snad Mutěnice hodně posilují. Potom ovšem nechápu, proč vlastně přihlásily I. A třídu. Snad jen pro atraktivitu téhle skupiny, která asi bude nejsledovanější v Jihomoravském kraji.

Kdo bude podle vás hlavním aspirantem na postup do krajského přeboru?
Kvalitní mužstva předpokládám u Kyjova a Lanžhota.

S jakými ambicemi půjdete do soutěže? 
V této třídě těžko odhadnout. Budeme spokojeni, když se vyhneme boji o záchranu, tzn. chceme se zachránit. Prioritou ale zůstává, že chceme hrát fotbal pro lidi a myslím si, že budeme nejnavštěvovanějším mužstvem v celé soutěži, i když jsme nejmenší obcí.

Hrajete i krajský pohár - jaké máte ambice v něm?
Chceme minimálně dvakrát uspět. Pokud se to nepovede, svět se nezboří!

 

Bořetice shánějí soupeře k přípravnému zápasu na sobotu 31. července. Kontakt: Martin Vojtěšek - tel. 724 251 132, e-mail: celtic.boretice@seznam.cz.