Jdi na obsah Jdi na menu
 


Derby Bořetice-Velké Pavlovice je tady! To poslední rozhodl před čtyřiadvaceti lety Vladimír Kadlec, otec opory Kamila Kadlece

BořeticeJeden z nejočekávanějších zápasů podzimní části je tady. Už v neděli dopoledne se proti sobě postaví velcí rivalové - Bořetice přivítají Velké Pavlovice. Obec s patnácti sty obyvateli se v tu dobu stane nejsledovanějším fotbalovým místem na jižní Moravě. "Celá obec žije fotbalem a na derby s Pavlovicemi se těší už několik let," přibližuje atmosféru trenér Stanislav Hřiba.

Poslední derby se hrálo téměř před čtyřiadvaceti lety. Tehdy ho ve III. třídě sledovalo 150 diváků a Bořetice vyhrály doma 3:1. Dvě branky vstřelil Vladimír Kadlec. Jeho syn, Kamil, je dnešní oporou mužstva. Minulý týden rozhodl o výhře "Celticu" v Tvrdonicích. 

Trenér Bořetic Stanislav Hřiba před derby

Dnes jste absolvovali předzápasový trénink. Jaká je v mužstvu nálada?
Nálada je výborná. Zápas očekává celá vesnice už několik let. Těšíme se hodně, kluci přistoupili k tréninku zodpovědně.

Je cítit nervozita?
Asi ne. Máme zkušený tým, devadesát procent hráčů hrálo vyšší soutěže, někteří i tu nejvyšší. Možná před zápasem přijde taková ta zdravá nervozita.

Derby bude hodně sledované. Je i pro Vás prestižnější než další zápasy v soutěži?
Pro mě určitě. Já jsem místní rodák, takže z mého pohledu je to hodně prestižní zápas. V Pavlovicích jsem hrával v dorostu, takže proti nim němůžu říct půl slova. Rivalita obcí je ale velká. Chtěl bych zápas vyhrát.

Nastoupíte kompletní?
V týdnu netrénovali zadák Černý a záložník Petrásek, ale dnes už s námi na hřišti byli. Kromě dlouhodobě zraněného Kamila Novotného by měl být celý tým na zápas připraven.

Jak se bude zápas vyvíjet? Pavlovice pravděpodobně budou hrát ze zadu...
Přesně to očekávám. Pravděpodobně budeme mít míč častěji na kopačkách. Pavlovice budou hrát na rychlé brejky, ale takto na nás hraje většina týmů. Bude to boj od začátku do konce. Hlavně se musíme nachystat na rychlé kontry.

S čím budete po utkání spokojený?
Maximálně budu spokojený, když vyhrajeme. Ale podle průběhu zápasu můžeme být spokojeni i s bodem. Tady fotbalem žije celá vesnice, která chce určitě vítězství.