Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlasy po derby Bořetice - Velké Pavlovice

23. 8. 2010

Stanislav Hřiba (trenér Bořetic)
Jaké je vaše hodnocení dnešního derby?
Nakonec jsme nehráli, co jsme potřebovali, přizpůsobili jsme se jejich hře. Hodně jsme nakopávali míče, byl to souboj na souboj, žádná krása. Pak se ještě vše umocilo tím, že nedohrál bek Krška, no což jsme zareagovali přesunutím Machaly na křídlo a nakonec se to vyplatilo, když na něho byla  penalta, kterou Lambec (pozn. Lambert Šmíd) v pohodě proměnil. I kdyby byla remíza, byl bych s ní spokojený vzhledem k průběhu a našemu oslabení.
Vyloučení Kršky bylo hodně zbytečné?
Já si myslím, že ano. Když už měl žlutou kartu, měl s rozehráním počkat. Jestli mu rozhodčí řekl na píšťalku, to jsem neviděl, ale bývá to tak. Bylo to zbytečné vyloučení.
Co byste řekl k výkonu Velkých Pavlovic?
Předvedly kvalitní výkon, bojovný i velice dobrý taktický. Já jsem věděl, že hrají celoplošný presink a těží ze standardních situací, protože mají vysoké hráče. Naštěstí nás dneska podržel brankář Galla, takže jsem maximálně spokojený.
Na utkání přišlo přes osm stovek diváků. To je fantazie.
Je to fantazie. Přál bych si víc takových utkání. Pro hráče je taková klusa něčím jiným. Myslím si, že ani kluby ve druhé nebo třetí lize by se za takovou návštěvu nemusely stydět.
Dva zápasy, dvě derby, dvě výhry. Skvělý vstup do soutěže?
To máte pravdu, ale před námi je ještě moc kol. Půjdeme zápas od zápasu, ale hlavně bych chtěl zlepšit přechod do útoku, abychom se dostávali víc do šancí a dávali víc gólů. V Tvrdonicích jsme ty šance měli, něco jsme nedali. Dnes jsme se do žádné šance nedostali, proto je vítězství opravdu šťastné.
Budete nahánět Kyjov na čele tabulky?
Já si myslím, že naším cílem je být do 4. nebo 5. místa. Ale uvidíme, jak se soutěž vyvine a podle toho budeme určovat cíle.  

Jaromír Piták (trenér Velkých Pavlovic)
Derby v Bořeticích jsme začali aktivně s celoplošným presinkem na míč. Soupeř měl problémy v rozehrávce a tak musel vše řešit nákopy do útočných prostorů. Tam jsme měli výškovou převahu, takže domácí se nezmohli ani na náznak nějaké šance. První poločas byl z naší strany kvalitní hlavně v aktivní defenzívě. Chyběla nám finální nahrávka do zranitelných prostorů domácího týmu, což bylo za pomalou obrannou čtveřici. Druhý poločas se nám znovu dařilo Bořetice aktivně napadat v jejich rozehrávce a vytvářet si náznaky šancí. V těch nás neustále zastavoval nepřesný rozhodčí a domácím dovolil se dostat z našeho tlaku vytvářením standardních situací kolem našeho pokutového území. Po jedné takové situaci podlehl znovu tlaku divácké kulisy a nepřesně odpískal pokutový kop za údajné hraní vysokou nohou... Pokutový kop proměnili domácí ve vedení a od té chvíle se uchýlili k úpornému bránění výsledku všemi prostředky. Naše šance Balcárka, Vaška a Šabaty zůstaly nevyužity, takže jsme odjížděli z Bořetic bez bodového zisku. Hráče musím za předvedený výkon pochválit, plnili to, co jsme si na soupeře nachystali a jenom nepřesný rozhodčí a naše koncovka nás stála bodový zisk.

Petr Vašek (kapitán Velkých Pavlovic)
Jak jste viděl penaltu?
Penalta byla jasná. Ale některé zakroky před tím, třeba když pan Šmíd udělal nůžky, také jsem tam měl hlavu a rozhodčí nepískl, takže nechápu z tohoto pohledu, proč penaltu zapískal.
V zápase jste byli živější.
Chybělo nám štěstíčko, bohužel. Hráli jsme proti deseti a to asi byla ta chyba. Bylo těžké, prosadit se.
Jiskřilo se na hřišti?
Před utkáním jsme se báli, aby se nehrálo moc ostře. Chtěli jsme hlavně v klidu dohrát, aby nikdo nebyl vyloučený a nezranil se. Zítra je pondělí a jde se do práce.