Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ondřej Zýbal oblékne po třech letech znovu kyjovský dres. Teď má tým střelecky táhnout v boji o postup do přeboru

29. 3. 2011

Ondřej ZýbalŘíká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Útočník Ondřej Zýbal do ní vstoupil. I když ta jeho "řeka" není zase až tak úplně stejná. Jednadvacetiletý fotbalista se po necelých třech letech vrací do Kyjova, aby mu pomohl vybojovat krajský přebor. A co se od doby jeho odchodu změnilo? "Je to úplně nový Kyjov. Z minulého mužstva jsem v kabině potkal jen Karla Půčka," říká. Při svém prvním působení v kyjovském dresu vstřelil na podzim roku 2008 v krajském přeboru 1 branku (Mikulovu), v zimě z mužstva odešel a teď se po podařených štacích ve Vlkoši a Vracově vrací na místo činu.

Při vašem prvním působení v Kyjově se vám příliš nedařilo. Určitě to teď budete chtít napravit?
Určitě. Chci to napravit. Když jsem poprvé přicházel, tak to bylo z dorostu, sice z 2. ligy, ale skok do mužského fotbalu byl obrovský. V Kyjově v té době navíc nebylo ani ideální vedení. Teď je to tady úplně jinde, fotbal dělají správní lidé, jsou finance. Kyjov se může dostat hodně daleko, i proto jsem šel z Vracova z krajského přeboru právě do Kyjova.

Co se v Kyjově za tu dobu změnilo?
Je to úplně nový Kyjov. Z minulého mužstva jsem v kabině potkal jen Karla Půčka.

Ondřej ZýbalPřipouštíte si vůbec, že byste v 1.A třídě neskončili na 1. místě?
To vůbec ne. Mluví se tady jenom o postupu, každé jiné umístění by byl problém. Všichni děláme všechno proto, abychom uspěli.

O postup budete bojovat hlavně s Mutěnicemi a Velkými Pavlovicemi...
Hlavním konkurentem budou asi Mutěnice. Mají výborné mužstvo, výborného trenéra, který do týmu zabudoval mladé hráče. Pro diváky to bude určitě zajímavý souboj, ale já doufám, že z něho vyjde vítězně Kyjov.

Bude pro vás 1.A třída atraktivnější? Vysoké návštěvy, derby...
Samozřejmě, už ve Vracově se dlouho rozmýšleli, jestli mají postup přijmout, protože v 1.A třídě je to samé derby, ale nakonec určitě nelitují, že hrají krajský přebor. Já se teď na vysoké návštěvy v 1.A třídě těším.

Chcete něco vzkázat fanouškům?
Kyjovským fanouškům, že jsou výborní a aby nás podporovali, i když se nám třeba v některém utkání nebude úplně dařit.

 

KyjovKyjov v jarní části 1.A třídy skupiny B
Brankáři:
Kůřil Michal (1990), Chromý Jiří (1990)
Obránci: Strmiska Radek (1990), Víšek Radomír (1976), Horňák Petr (1990), Fotis Maniatis (1976), Puček Karel (1984), Červinek Jakub (1987)
Záložníci: Randa Tomáš (1974), Huška Michal (1990), Spáčil Michal (1974), Vacula Petr (1989), Beck Tomáš (1988)
Útočníci: Zýbal Ondřej (1989), Kučera Jaromír (1984), Přikryl Adam (1986), Kroutilík Boris (1981)
Realizační tým
Trenér:
Hrabal Alexander (1969), asistent: Gajdošík Petr (1971), vedoucí mužstva: Moravec Jiří (1974), sekretář: Řihák Rostislav (1942), masér: Konečný Jaroslav (1947)
Vedení klubu
Předseda:
Polcr Pavel, místopředseda: Kuchař Antonín, Mgr. Mezík Zdeněk, sekretář: Řihák Rostislav, členové výboru: Fric Marek, Opatřil Darek,  Vinca Jiří, Moravec Jří, Hrabal Alexandr
Zimní změny
Přišli: Víšek Radomír (Rakousko), Huška Michal (HS Kroměříž), Horňák Petr (ČSK Uherský Brod), Kučera Jaromír (přestup Velká nad Veličkou), Zýbal Ondřej (hostování Vracov)
Odešli: Farmačka Lukáš (hostování Vlkoš), Vinca Lukáš (hostování Lovčice), Možíš Lukáš  (hostování Ratíškovice), Lošťák Ivo (konec angažmá), Macek Tomáš (hostování Vracov), Rezek Jakub (Rakousko), Žaroský Stanislav (hostování Žarošice), Kovařík Tomáš (Spytihněv)

 

Foto: www.fcvracov.com