Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ratíškovice dostaly po faulech na Chlupa tři žluté karty. Soutěž je bojovná, s tvrdostí musím počítat, říká exligový fotbalista

13. 4. 2011

Filip ChlupJeden dva doteky s míčem a okamžitá rozehrávka na své spoluhráče. Hru Slavkova tvoří v jarní části 1.A třídy Filip Chlup (na snímku), hráč se zkušenostmi z 1. ligy, kde stihl nasbírat 31 startů. V prvních dvou kolech porazil Slavkov Vacenovice, odvezl výhru z Ratíškovic a získal tedy plný počet 6 bodů. Chlup byl u všech branek - jednu vstřelil a na tři přihrál. Naposledy v Ratíškovicích musel zkousnout i tvrdší hru. Rozhodčí za fauly na něj rozdal žluté karty Milanu Koplíkovi, Mackovi a Lukáši Koplíkovi. Posledně jmenovaný může být rád, že vyvázl jen se žlutým napomenutím. Faul ze zadu si přímo říkal o vyloučení a také se po něm na hřišti strhla mela. "Soutěž je hodně bojovná a s tvrdšími zákroky musím počítat. Za ten faul mohla být červená, zvlášť když nám před tím vyloučili hráče, ale hráli jsme venku a na rozhodčí se nemůžeme vymlouvat," vracel se k inkriminovanému momentu Filip Chlup, který navlékl také kapitánskou pásku.

Jak jste viděl utkání v Ratíškovicích?
Bylo hodně bojovné, dost faulů. Mohli jsme dotáhnout víc akcí, ale ve 2. poločase jsme se po vyloučení vesměs bránili a měli i trochu štěstí při šanci soupeře. Jsem rád za těch 90 minut na hřišti. Důležité jsou pro nás 3 body.

Kdy jste se definitivně rozhodl, že posílíte Slavkov?
V pátek před prvním utkáním. Rozhodl jsem se, že v Brně ukončím profesionální smlouvu a budu amatér.

Zvažoval jste i jiné nabídky?
Zvažoval, když už se mnou v Brně nepočítali. Měl jsem nabídku z Viktorky Žižkov, ale ta měla do konce února pozastavené přestupy a vlastně jako amatér jsem mohl jít hrát maximálně 3. ligu. Teď budu dva měsíce v 1.A třídě a doufám, že v létě půjdu někam výš.

Třeba s Vyškovem jste nejednal?
Nene, to vůbec. Já jsem počítal, že pomůžu klukům ve Slavkově, kde jsem vyrůstal a kde bydlím. Pro mě je tady důležité odehrát celých 90 minut a je jedno jestli ve Vyškově v divizi nebo ve Slavkově v 1.A třídě.

Po jak dlouhé době jste se objevil ve slavkovském dresu?
Ve 12ti letech jsem odešel do Brna, takže po čtrnácti letech.

V 1.A třídě hraje hodně fotbalistů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Informoval jste se některého z nich na kvalitu 1.A třídy?
Mluvil jsem s Péťem Schwarzem, který šel do Bořetic a taky s Kubou Červinkem z Kyjova. Myslím si, že soutěž je to dobrá, hodně bojovná.

Filip Chlup
Narozen: 10.6.1985
Klub: SK Slavkov u Brna (1.A třída)
Odehráno v 1.lize: 31 zápasů za Zbrojovku Brno
Od léta 2008 do zimy 2010 působil v nizozemském Roosendaalu