Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tři osobnosti 1. A třídy skupiny B: Němčický, Randa, Šmíd

11. 8. 2010

Bude na ně upřena velká pozornost, vyvíjen tlak. Bořetice, Kyjov, Mutěnice. Trojice celků v 1. A třídě skupině B, která přivedla do svých řád výrazné osobnosti s prvoligovými zkušenostmi. Konkrétně Lamberta Šmída, Tomáše Randu a Pavla Němčického. Fotbalisty, kteří oživí druhou nejvyšší krajskou soutěž. Dají se očekávat vysoké návštěvy, výborné zápasy i hodně gólů. Jedno už se jim povedlo před jejím startem. 1. A třída skupina B = jedno z nejdiskutovanějších fotbalových témat současnosti na jižní Moravě.  

ŠmídLambert Šmíd
9. srpna oslavil dvaačtyřicáté narozeniny, ze svého fotbalového umění ale stále nic neztratil. Má na kontě přes 100 startů v 1. lize, nastřílel 14 branek. Po angažmá v Boby Brno zamířil do Belgie, kde strávil 7 let. Po návratu (1992) oblékl dres Dolních Kounic, Bystrci až došel do Bavor. S nimi vyhrál soutěž třikrát během čtyř let. V sezoně 2007/2008 se podílel na postupu z I. A třídy skupiny B devíti góly. Se soutěží už tedy zkušenosti má. V minulé sezoně byl největší hvězdou krajského přeboru.

RandaTomáš Randa
Odchovanec Veselí nad Moravou spojil většinu své prvoligové kariéry se Sigmou Olomouc, za níž odehrál během šestiletého působení 139 utkání. Celkem má na kontě přes 200 ligových startů a 8 nastřílených branek. Do Kyjova zamířil v necelých šestatřiceti letech. Měl by se postavit do středové linie, v přípravě dal 4 góly. 

NěmčickýPavel Němčický
Ze zmíněné trojice nejmladší fotbalista. Třináctého srpna mu bude třiatřicet, ale v lize má odehráno nejvíce: celkem 223 zápasů, ve kterých čtyřikrát skóroval. Stal se ikonou fotbalového Slovácka, kapitánem mužstva, se kterým prošel od roku 1999 první i druhou ligou. V létě mu nebyla prodloužena smlouva, letošní ročník tak stráví v Mutěnicích.