Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blanensko bude mít zástupce v 1.A třídě po šesti letech. Věřili jsme už v zimě, přiznává trenér Bořitova Jaroslav Sýs

23. 6. 2011

Blanensko nemělo zástupce v 1.A třídě v posledních pěti sezonách. Naposledy jej reprezentovaly v druhé krajské soutěži Blansko a Kunštát v sezoně 2005/2006. Zatímco Blansko postoupilo do krajského přeboru, tak Kunštát sestoupil do první B. Od té doby se žádný blanenský tým v soutěži nepředstavil. To se ale od příští sezony změní. Postup z 1.B třídy skupiny A si vybojoval Sokol Bořitov, který se ve vyšší soutěži představí poprvé v klubové historii. "Postup jsme řešili a rozhodli se, že 1.A třídu zkusíme," potvrdil sekretář oddílu Roman Bosák.

Bořitov vstupoval do své druhé sezony v 1.B třídě. V první - po postupu z okresního přeboru - obsadil osmé místo se ziskem 34 bodů. "To, že letos soutěž vyhrajeme, jsem v žádném případě nečekal. Před sezonou bych bral umístění kolem pátého místa," přiznal trenér Jaroslav Sýs. Na přední příčky útočil Bořitov už v podzimní části. Po ní mu patřilo v tabulce třetí místo, na vedoucí Drnovice ztrácel pět bodů. "Tam už jsme věřili, že by se nám mohlo podařit uhrát dobrý výsledek. Měli jsme dobrou výchozí pozici do jarní části a v zimě jsme se velice dobře posílili," připomněl bořitovský trenér příchody Martina Klicpery a Zdeňka Koláčka.

Klicpera dokázal nahradit nejlepšího podzimního střelce Novotného (autora devíti gólů), který v zimě odešel, a sám na jaře skóroval osmkrát. Nejvíce branek vítězného týmu dal Jaroslav Richtr (14). Hru tvořil Martin Šmerda, jenž přidal také sedm branek. Do čela tabulky se Bořitov dostal kolo před koncem po výhře v Blansku. Prvenství v soutěži a postup pak stvrdil v domácím utkání se Svratkou Brno. V sezoně nasbíral 50 bodů. 

Přípravu na 1.A třídu zahájí Bořitov pět týdnů před jejím začátkem. "Na soutěž se velice těšíme a doufáme, že budeme důstojným soupeřem. V přestávce se chceme posílit v záloze a v obraně," zakončuje Jaroslav Sýs s tím, že podoba kádru a příprava bude projednána v pondělí na schůzi vedení klubu. 

Bořitov

 

foto: www.fotbal-boritov.cz