Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud to půjde, chtěli bychom hrát o nejvyšší mety, říká trenér nováčka 1.B Kohoutovic Richter

19. 8. 2011

koh.jpgKohoutovice mají za sebou výborný úvod do 1.B třídy skupiny A. Po dobrém výkonu smetly Ochoz 5:0. "Pro nás je to hodně úspěšná premiéra. Ze soupeře jsme měli trošku obavy. Byli jsme se podívat na jeho pohárový duel se Slavkovem a tam se mi líbil. Dali jsme brzký gól a to rozhodlo, navíc jsme Ochoz skoro k ničemu nepustili," říkal po utkání trenér Tatranu Tomislav Richter.

V předminulé sezoně obsadily Kohoutovice v nejnižší krajské soutěží předposlední třináctou příčku, která znamenala sestup do městského přeboru. Ten ale zvládli zelenobílí suverénně, vyhráli ho s náskokem 15 bodů a jsou zpět v kraji. "Takto jasný postup jsem v žádném případě nečekal. Vždycky je těžké, vrátit se zpátky. Snažší je asi soutěž zachránit, než ihned postoupit. U nás se vytvořila dobrá parta, která šlapala a v kolektivním duchu jsme to dotáhli. Snad to bude pokračovat," věří kohoutovický trenér.

Příslibem už byly dva zápasy v krajském poháru, ve kterých Kohoutovice nejdříve deklasovaly Čebín 5:0 a poté vyřadily i Moravskou Slavii Brno po výsledku 2:0. "S Čebínem jsme hráli pohledný fotbal, byli lepší a zaslouženě postoupili. S Morendou nám chybělo hodně hráčů a vyhráli jsme se štěstím, když jsme obě branky dali až v závěru," shrnul pohárové duely Richter.

Po postupu se brněnský celek velice dobře posílil. Ze Soběšic přišel Pavel Látal, který se hned uvedl dvěma góly a z Novosedel Radek Knee. Oba nastoupili v úvodním kole na krajích zálohy. "Zatím se jim u nás velmi daří a jsou pro tým velkým přínosem," pochválil je trenér a k ambicím Kohoutovic v 1.B třídě na závěr dodal. "Moje osobní trenérské ambice jsou ve středu tabulky. Ale uvidíme, jak to bude vypadat. Když to půjde, chtěli bychom hrát o nejvyšší mety."