Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divácká kulisa byla občas až neuvěřitelná, říká o domácí neporazitelnosti trenér Šaratic Michal Odehnal

10. 6. 2011

saratice.jpgŠaratice si poprvé v klubové historii zahrají vyšší soutěž, než je 1.B třída. Svůj postup stvrdily středeční jasnou výhrou nad Měnínem. Ta zároveň dovršila skvostnou domácí bilanci: 13 zápasů, 13 výher, skóre 48:5. "Do jarních bojů už jsme vstupovali s tím, že bychom soutěž vyhrát chtěli," přiznává v rozhovoru pro Jihomoravskýfotbal.cz trenér Michal Odehnal.

V rozhovoru před začátkem jarní části jste se nechtěl bavit o tom, zda by Šaratice v případě vítězství v 1.B třídě přijaly postup do 1.A třídy. Tak tedy: přijmou ho?
Podle posledních zpráv a jednání výboru jsem byl informován, že ano, že postup do 1.A přijmou.

Už Šaratice hrály někdy v minulosti vyšší soutěž než 1.B třídu?
Ne, pro Šaratice je to historický první postup do vyšší soutěže než 1.B v mužských kategoriích, dle mých informací.

Jaké cíle jste vůbec měli před začátkem sezony?
Před začátkem sezóny byl cíl mužstvo motivovat a stmelit po předchozí nevydařené sezóně. Kluci na tom byli docela psychicky špatně z nezdarů a také z důvodu malého počtu hráču, když prakticky dohrávali soutěž v devíti lidech. Což se nám v první půli soutěže podařilo a do jarních bojů už jsme vstupovali s tím, že bychom soutěž vyhrát chtěli.

Kde byla největší síla šaratického mužstva?
Největší síla právě byla v tom, že se nám opravdu podařilo mužstvo semknout v partii a také, že všichni hráči dodržovali morálku a taktické pokyny, které jsme si dali. Z čehož vyústilo, že jsme dostávali málo branek a spousty jich dali. Velkou mírou nám pomohlo výborné zahrávání nacvičených standardních situací, ze kterých jsme opravdu celou sezónu maximálně těžili.

Zmiňoval jste, že do jara vstupujete s úzkým kádrem. Nakonec jste se s tím vypořádali dobře?
Před prvním jarním kolem jsme měli jedenáct hráčů, protože se nám v zimě ještě dva zranili. Proto jsme narychlo domluvili ještě tři hostování a jeden hráč "obnovil" kariéru a jedno hostování bylo domluveno již v průběhu zimní přípravy. Takže jaro jsme, až nejeden zápas, odehráli v pohodě, co se týká šíře kádru.

V domácích utkáních jste neztratili ani bod. Tam jste zřejmě rozhodli o prvenství v 1.B?
Určitě. Bohužel v zápasech na soupeřově hřišti jsme nehráli moc dobře, ale v domácím prostředí jsme opravdu těžili ze znalosti každého centimetru hrací plochy a také z divácké kulisy, která byla občas až neuvěřitelná, za což fanouškům a příznivcům Šaratic, potažmo fotbalu v Šaraticích, i touto cestou moc děkuji.

Kolik diváků chodí v Šaraticích na fotbal?
Průměrně cca. 150 platících diváků plus mládež a ženy

Překvapilo Vás, že jste se společně s Křenovicemi vzdálili poměrně brzy po začátku jara všem soupeřům?
Přiznám se, že mě osobně to moc nepřekvapilo. Vzhledem k tomu, že jsem sledoval prakticky veškeré dění v naší skupině u každého týmu, tak jsem měl informace a přehled o zraněních nebo i zaneprázdněnosti z jiných důvodů. Mě osobně hlavně mrzí, když vezmu horní část tabulky, že "odpadla" Zastávka. Zastávku jsem pasoval na vítěze již před sezónou a myslím si, že kdyby opravdu neměli takovou smůlu na zranění a nemoci, tak se i vítězi mohli stát. Jenže jim prakticky od zápasu s Měnínem chyběli tři až pět lidí.

Bude pro vás 1.A třída atraktivnější soutěží?
Určitě. 1.A je fotbalovější a jsou tam již prakticky téměř všechny týmy, které chtějí hrát fotbal, takže si myslím, že Šaraticím by tohle mohlo i více vyhovovat. Netvrdím, že "Šarda" bude vše vyhrávat, to ne, protože tato soutěž už je opravdu fotbalově kvalitnější než 1.B, ale myslím si, že by fanoušci mohli být spokojeni s kvalitou a úrovní zápasů, což v této sezóně ne vždy bylo, i když se třeba i vyhrálo.

Dají se v Šaraticích očekávat hráčské změny nebo vsadíte na kádr, který si postup vybojoval?
Abych řekl pravdu, tak v tuto chvíli, nejsem schopen odpovědět sám za sebe, protože sám ještě nevím, jestli u týmu setrvám. Jako hráč jsem již určitě v Šaraticích skončil a budu si hledat "angažmá" jinde a jako trenér musím počkat, jestli mi to vedení nabídne a zdali se domluvíme na podmínkách, které bude vedení i já mít. Ale věřím, že se dohodneme i z toho důvodu chci skončit jako hráč, abych mohl koučovat z lavičky.
Každopádně předpokládám, že kádr by se měl udržet a odejdou maximálně dva až tři hráči. Určitě chce vedení, aby hráli kluci, co si postup vybojovali a já s tím jen plně souhlasím, takže o posílování se bude bavit dle potvrzení stávajícího kádru a jestli se bude tým doplňovat, tak maximálně o jednoho hráče a jednoho bránkáře, aby byli u týmu dva golmani.

Kdy vám začne příprava na 1.A třídu?
Jak jsem řekl, ještě nevím, co bude dál, ale určitě by měla příprava v Šaraticích začínat někdy kolem víkendu 9.-10.7. 2011.