Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do třetice... Znojmo je druholigové. Po sedmnácti letech!

31. 5. 2010

Znojmo

Bravo! Fotbalisté Znojma dotáhli do úspěšného konce boj o druhou ligu! Postup si zajistili dvě kola před koncem Moravskoslezské ligy. Jistotu postupu dala už sobotní porážka Frýdku-Místku v Kroměříži. Ale Znojmo chtělo postup oslavit výhrou nad Jihlavou B. Povedlo se. Znojemští brankami Minarecha a Lacka ve druhém poločase otočili zápas ve svůj prospěch a slaví zasloužený postup. Jihomoravský kraj bude mít svého zástupce ve druhé nejvyšší soutěži po čtyřech letech. Naposledy v ní působila Dosta Bystrc v sezoně 2006/2007.

Radost znojemských po 2. vstřelené brance

Návrat po sedmnácti letech!

Znojmo se vrací do 2. ligy po sedmnácti letech! V sezoně 1993/1994 se muselo s druhou nejvyšší soutěží rozloučit. Teď - v sezoně 2010/2011 - bude opět DRUHOLIGOVÉ. Prošlo si dlouhou cestu. Na jaře 1998 dokonce sestoupilo z MSFL, aby se do ní za pět let vrátilo. Poslední tři roky bojuje o postup mezi 32 nejlepších klubů v České republice.

Kapitola první: Jiří Kubíček

Kdyby se to stalo letos, Znojmo by mimořádně postoupilo do 2. ligy. V ročníku 2007/2008 končí 1. SC na druhé příčce 3. ligy. Na vítěznou Olomouc B ztrácí jenom bod. Olomoučtí postup odmítají a čeká se, že připadne druhému Znojmu. Jenomže Olomouc postoupila druholigová práva Karviné. Odůvodnění Jiřího Kubíčka bylo tehdy směšné. "Kvůli rozvoji fotbalu v regionu." 

Kapitola druhá: Je to k vzteku! Opět o bod

V minulé sezoně už Znojmo patřilo k favoritům na postup. Ale svoji roli nezvládlo. Stejně jako před rokem skončilo na 2. příčce a opět o bod! Tentokráte se muselo sklonit před Hlučínem. O vítězství se připravilo prohrou s Bystrcí v Radost znojemských po 2. vstřelené brancepředposledním kole. 

Kapitola třetí: Jsme tam!

Předsezonní cíl byl jasný: Postup do 2. ligy. Mužstvo kolem kapitána Todora Yonova za ním šlo už od úvodního kola po vysoké výhře nad Líšní. V 26 zápasech sedmnáctkrát odcházelo vítězně. 30. květen 2010 se zapíše zlatým písmem do kroniky znojemské kopané. Výhra nad Jihlavou B a následné oslavy postupu. Znojmo už se těší na souboje s Viktorkou Žižkov, Zlínem, Jihlavou nebo Duklou Praha. Je totiž druholigové.