Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matúš Minarech nasázel za Znojmo v MSFL 55 branek. Po šesti a půl letech v klubu končí

19. 1. 2011

Matúš MinarechMatúš Minarech se v posledních letech stal synonymem pro znojemský fotbal. Vzrůstem nevelký útočník nastřílel za 6 sezon v MSFL úctyhodných 55 branek. Přitom své angažmá nezačal příliš dobře - v první půlsezoně se netrefil do černého ani jednou. Psalo se léto 2004 a Minarech přicházel na jih Moravy z rakouského Mannersdorfu.

"Do Znojma jsem se dostal přes mého manažera. Trénoval tady Marian Bedrich, který si mě do týmu vybral," vzpomíná. V té době se znojemský celek ještě pohyboval ve 2. polovině tabulky třetí nejvyšší soutěže. "V další sezoně převzal mužstvo pan Danihelka, který po 8 neúspěšných zápasech skončil a od té doby nás vedl trenér Michal Sobota. Postupně jsme se za 4 roky propracovali až ke špičce MSFL a začali jsme hrát pěkný fotbal, který jsme postupem času proměnili v postup do 2. ligy. Dva roky nám postup na poslední chvíli unikl, ale na třetí pokus se to podařilo," doplňuje k dalším rokům. Právě v nich byl jedním z největších tahounů mužstva a jen málokterý znojemský fanoušek si dokázal představit sestavu bez něj.

Mezi podzimem 2005 a jarem 2009 rozvlnil sítě soupeřů dvaačtyřicetkrát a podílel se na cestě 1.SC mezi třetiligovou špičku. Minulé léto měl namířeno do ambiciózní druholigové Jihlavy. Jeho přestup už byl téměř hotovou věcí, ale nakonec z něj sešlo a od té doby se - dle jeho slov - jeho pozice v týmu zhoršila. "Všechno ve Znojmě hodnotím pozitivně až do doby, kdy jsem chtěl odejít do Jihlavy. Byl jsem tam měsíc, ale když přišel nový trenér a já viděl, že moc šancí nedostanu, tak jsem se chtěl vrátit do Znojma, protože jsem chtěl hrát a to v klubu a městě, které mám rád! Škoda, že to tak nebral prezident klubu, který už mě moc nechtěl, protože měl dostat peníze za můj přestup a nakonec to nevyšlo. Vrátil jsem se do Znojma, ale už jsem necítil takovou důvěru, jakou jsem měl před tím."

Přesto ještě nastřílel v postupové sezoně ve 3. lize 11 gólů. Ve 2. nejvyšší souteži už si ale příliš nezahrál. V základní sestavě nastoupil v prvních čtyřech kolech, pak až ve 12. kole v Sezimově Ústí a mezitím sbíral drobné minutky při střídáních v závěrech utkání. "Mrzí mě, že minarech.jpgjsem si 2. ligu moc nezahrál. V prvních čtyřech kolech jsme bohužel prohráli, nedali ani góla a při hodnocení klubu jsem za to mohl hlavně já. Trenéři se zbavovali zodpovědnosti a za prohry mohli jenom někteří hráči. Chyby, které jsem v zápase udělal já, tak se nedaly akceptovat, ale když je udělal někdo jiný, to trenérovi Sobotovi nevadilo. Na každého byl jiný metr a tak se fotbal hrát nedá. Na další zápas v Třinci už mě trenéři nenominovali a od té doby jsem šanci prakticky nedostal a za 4 měsíce ani neproběhla žádná komunikace. Byla cítit nepohoda v mužstvu a co šlapalo a zdobilo Znojmo poslední 3 roky, přestalo fungovat. Když jsem se ptal trenéra Soboty před Vánoci, jak to bude dále, do očí mi povídal, že se mnou počítá, že jsem pro něho důležitý hráč! No a po Novém roce jsem se od jiných týmů dozvěděl, že už s nimi v prosinci jednal, že mě nechce. Mrzí mě to! Myslím, že jsem toho pro Znojmo udělal hodně a že to tak dopadne, mě ani nenapadlo," říká.   

Pro Matúše Minarecha tak znojemská anabáze končí po šesti a půl letech. "Mám nabídky z MSFL a z Rakouska. Uvidí se v nejbližších dnech," ještě přesně neví, kam povedou jeho další kroky. A na co nezapomene? "Před důležitým zápasem s Olomoucí B za mnou přišel prezident klubu a říkal, že potřebujeme vyhrát a že mi zvýši za gól prémie o 100%. Druhý den jsem dal hattrick a vyhráli jsme 4:3, takže jsem mu udělal radost jenom trošku. Určitě by byl radši, kdybychom vyhráli 1:0 a já góla nedal," zakončuje Matúš Minarech.

Matúš Minarech se narodil 4.1.1981. V mládežnických kategoriích hrál za Inter Bratislava, vojnu strávil v Novém Městě nad Váhem ve 3. slovenské lize. Poté hrál za Velké Leváry 2. ligu a přes rakouský Mannersdorf se dostal do Znojma. V 1.SC strávil 6 a půl roku a stal se jedním z klíčových hráčů. V MSFL nasázel za šest sezon 55 branek (2, 7, 9, 10, 16, 11) a čtyřikrát za sebou se stal nejlepším klubovým střelcem. V létě 2009 měl nakročeno do druholigové Jihlavy, ale nakonec se vrátil do Znojma. Letošní sezonu zahájil v základní sestavě trenéra Smrčka, po čtyřech zápasech bez vstřeleného gólu ze základu vypadl a hrál převážně za B tým v krajském přeboru.

 

Foto: idnes.cz, hracskekarty.cz