Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tiskovka Znojma na vlnách Vranovské přehrady: klub se chce stát stabilním účastníkem 2. ligy

26. 7. 2010

výletní loď s vlajkami ZnojmaZnojmo už odpočítává poslední dny do startu 2. ligy. Vrátí se do ní po dlouhých sedmnácti letech. První duel čeká na svěřence nového trenéra Bohumila Smrčka v Xaverově, kde změří síly s rezervním týmem Sparty. Včera zvládlo Znojmo generálku, když vyhrálo v poháru na Spartě Brno 1:0. Ještě před tímto duelem uspořádal klub tiskovou konferenci na netradičním místě. Zástupce médií pozval na výletní loď na Vranovskou přehradu. "S nápadem přišel Aleš Urbánek (pozn. vedoucí mužstva a hlasatel), který také velkou většinu zařídil a patří mu dík. Samozřejmě díky míří také k provozovatelům, kteří nám loď půjčili," vysvětlil vznik originálního nápadu manažer Znojma Karel Hodák. Během dvou a půl hodinové plavby odpovídali na otázky novinářů majitel klubu Ota Kohoutek, trenér TKBohumil Smrček, sportovní manažer Michal Sobota a kapitán A týmu Todor Yonov.

Znojmo ve 2. lize   

Cíle
Znojmo se chce dlouhodobě etablovat ve 2. lize. "Jsme jediným jihomoravským týmem ve 2. lize a jako město máme na tuto soutěž určitě velký potenciál. V první sezoně chceme uhrát 40 bodů, což nám dá garanci záchrany," doplňuje majitel klubu Ota Kohoutek.

Rozpočet
Ve třetí lize disponoval klub s rozpočtem 6 miliónů korun. Po postupu do 2. ligy bude rozpočet navýšen na 11 miliónů. 8,5 miliónů zajistí Město Znojmo, společnost Aventin a STES. Zbytek financí přijde od menších sponzorů. "Dále intenzivně pracujeme na shánění partnerů, kteří nám v rozpočtu ještě více pomohou," říká Ota Kohoutek. Když srovnáme rozpočty dvou nejlepších jihomoravských klubů - Zbrojovka Brno hospodaří s téměř devítinásobkem financí než Znojmo.

Bohumil SmrčekTrenér
"Tak trenére, jdete s námi trénovat Znojmo, nebo jak to vypadá," asi takhle začínal telefonát majitele klubu Oty Kohoutka s trenérem Bohumilem Smrčkem, po němž si obě strany plácly. V kuloárech padala jména jako Mazura nebo Horňák, ale klub nakonec citlivě zvolil trenéra z regionu. Bohumil Smrček dostal nabídku na trénování Znojma už potřetí. Poprvé zvolil Rakousko, podruhé zůstal kvůli vážné nemoci maminky v Moravském Krumlově. Teď říká: "Trénovat Znojmo ve druhé lize je pro mě velkou výzvou."

Posily
Pro znojemské fanoušky výborná zpráva: v klubu zůstává Zdeněk Látal. Mnohými podceňovaný útočník nasázel v jarní části MSFL 8 branek a měl by táhnou ofenzívu i o soutěž výš. Mužstvo dále posílili pravý obránce Ondřej Sukup. "Ondra byl v našem hledáčku už minulý rok. Očekáváme od něj zlepšení naší pravé strany," říká na jeho adresu Michal Sobota. František Schneider. "Franta má zkušenosti z 2. ligy v Jihlavě, Příbrami a Žižkově, které tady snad prodá. Navíc jsme hledali typ hráče, jak já říkám, hajzlíka, protože jsme až moc hodné mužstvo," doplňuje Sobota. Novicem je také druhý brankář Martin Štěpanovský.

Stadion
Kvůli druholigové licenci musí klub vybudovat místnost pro novináře, prostor pro dopingovou kontrolu a rozšířit VIP prostory. "Investice dosahují částky 200 až 300 tisíc. Není to tak markantní jako u druhého nováčka ze Sezimova Ústí. Ten musel do úprav investovat 2,5 až 3 milióny," dodal Ota Kohoutek.

Návštěvnost
Ve Znojmě chtějí na stadion přilákat 1500 diváků na utkání. Peníze ze vstupného jsou nedílnou součástí druholigového rozpočtu. Splnění tohoto cíle nemusí být nereálné. Hracím dnem zůstává neděle.  

Domácí druholigová premiéra čeká Znojmo v neděli 8. srpna, kdy přivítá Viktorku Žižkov.

 

Náhledy fotografií ze složky Tisková konference 1. SC Znojmo