Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Vašíček se ve Znojmě uvedl gólem. Musíme makat dál, burcuje

8. 3. 2011

Václav VašíčekDiváci ve Znojmě na něho byli hodně zvědaví. A Václav Vašíček (foto z oficiálních stránek 1scznojmo.cz) je rozhodně nezklamal. Ve své druholigové premiéře v modrobílém dresu vstřelil Spartě Praha B branku a patřil k nejlepším na hřišti. Kvůli střeleckým kvalitám si jej také vedení 1.SC vyhlédlo, na podzim totiž jeho útočníci gólově střádali - vstřelili pouhé 4 branky. Dvacetiletý fotbalista přišel na hostování ze Sigmy Olomouc, za kterou na podzim v Gambrinus lize i jednou skóroval. Příliš toho ale neodehrál, proto zamířil na hostování do Znojma.

Proti Spartě B to byla vaše premiéra ve znojemském celku. Jak jste ji viděl?
Jsem rád, že jsme zápas zvládli, že jsme doma bodovali naplno, vítězství je důležité k cestě za záchranou. Já osobně jsem se cítil dobře. První poločas byl z naší strany výborný, akorát byla škoda, že jsme dostali gól do šatny. Ten nás srazil na kolena, jako bychom se ve 2. poločase zalekli, také jsme hráli proti větru. Ale tři body jsou naštěstí doma.

Vstřelil jste úvodní branku, takže musíte být spokojený?
Určitě, vždycky mám super pocit, když dám gól. Snažím se hrát pro mužstvo a hlavně jsem rád za výhru.

Jak jste přijal nabídku Znojma? Nemrzí, že jste se neudržel v kádru Sigmy?
Jsem pořád mladej a potřebuju co nejvíc hrávat. Teď je mi jedno jestli v Olomouci nebo 2. ligu ve Znojmě. Chci pomoct klukům, aby se tady soutěž udržela a jsem rád za tuhle šanci ve Znojmě.

V Olomouci jste na podzim nosil číslo 26. To teď převzal Martin Doležal, který na sebe v úvodu jarní části Gambrinus ligy výrazně upozornil. Doležal před tím působil delší dobu ve 2. lize v Třinci. Může vás potkat stejný osud?
Bylo by to pěkný, kdyby to takhle dopadlo. Může se stát, ale pořád na sobě musím pracovat a potom uvidíme, co bude dál.

Čeho chcete ve Znojmě dosáhnout?
Prvotní ambice jsou udržet ligu. Myslím si, že máme dobrý tým, když se ještě víc sehrajeme, mohli bychom se udržet úplně v pohodě. Musíme ale dál makat.

Ve Znojmě jste na hostování na půl roku?
Ano.

Ze Sigmy je vás tady víc. Dojíždíte na tréninky?
Z Olomouce jsme tady čtyři. Nedojíždíme, jsme ve Znojmě na bytě.

 

foto: www.1scznojmo.cz