Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zbrojovka Brno zahájila přípravu a představila také první posilu. Brankáře Lukáše Krbečka

3. 1. 2011

fc-zbrojovka-brno.jpgNa letošním prvním tréninku se v kabině prvoligového mužstva Zbrojovky hlásilo 21 fotbalistů, několik dalších hráčů bude klub v tomto týdnu testovat.

První trénink v roce 2011 byl nejen bez několika hráčů, s nimiž se klub po podzimu rozloučil, ale také bez hlavního trenéra Karla Večeři, jenž podstoupil na sklonku roku operativní zákrok a momentálně je stále ještě v lékařské péči. V úvodu zimní přípravy tedy mužstvo povedou asistenti Petr Čuhel a Milan Duhan společně s trenérem brankářů Josefem Hronem.

Kromě již dříve avizovaných odchodů se dnes na tréninku neobjevil ani Tomáš Michálek, jenž ukončil hostování z Jablonce. Naopak Filip Rýdel prodloužil hostování z Plzně do konce sezony. Z vedoucího celku Gambrinus ligy přišel navíc také brankář Lukáš Krbeček, jenž by měl ve Zbrojovce na jaře rovněž hostovat. V jednání je i příchod slovenského záložníka Martina Marošiho, který na podzim působil v druholigovém Třinci.
"Ohledně Krbečka jsme už s klubem i hráčem dohodnutí, v případě Marošiho ještě jednání probíhají. Dále tady máme několik hráčů z Česka i ze zahraničí, které budeme v nejbližších dnech testovat. Jsou mezi nimi někteří z těch, kteří u nás byli na listopadovém kempu, ale přivedli jsme na zkoušku i další hráče. U všech bude jasně platit, že musí být lepší než ti fotbalisté, kteří tu už jsou. Jsme si dobře vědomi toho, že potřebujeme kádr vhodně doplnit," poznamenal asistent trenéra Petr Čuhel.

Dopolednímu výběhu v Medlánkách unikl Andrej Hodek, který se dostavil na první letošní sraz o berlích. "Bohužel se mu obnovilo zranění, které měl už na jaře. Jedenáctého jde na další vyšetření, po něm budeme vědět víc. Po operaci očí je Martin Husár, který by se měl však už zvolna zapojit do přípravy s týmem," doplnil Čuhel.

V tomto týdnu bude příprava zaměřená především na kondici, hráči také absolvují zdravotní testy. Ve středu odehraje kombinovaný tým tréninkové modelované utkání s třetiligovou Líšni, první oficiální přípravné utkání sehraje Zbrojovka v sobotu v rámci Tipsport ligy. V Brněnských Ivanovicích se střetne nejprve od 10 hodin se Sigmou Olomouc a poté od 14 hodin se slovenskou Dubnicí.

Plán zimní přípravy doznal jednu významnou změnu, protože místo plánovaného tréninkového pobytu v Nymburku odletí Brňané 4. února na desetidenní herní soustředění do Turecka.

Představujeme novou posilu

Lukáš KrbečekLukáš Krbeček
Datum a místo narození:
27. října 1985 v Chebu
Post: brankář
Výška: 187 cm, váha: 78 kg
Mládežnické kluby
1990-1993 Agro Cheb, 1993-1995 FC Tescoma Zlín, 1995-1997 FK Teplice, 1997 - 2006 FC Viktoria Plzeň
Profesionální kluby
2006-2008 FC Viktoria Plzeň, 2008-2010 1. FK Příbram, 2010 FC Viktoria Plzeň 


 

Zdroj: Tisková zpráva Zbrojovky Brno, foto: www.fcviktoria.cz