Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znojemský trenér Smrček výhru nad Spartou nepřeceňuje. Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá, říká

7. 3. 2011

Bohumil SmrčekTrenér Znojma Bohumil Smrček (foto z oficiálních stránek 1scznojmo.cz) vítězství nad Spartou Praha B nepřeceňuje. "Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá," říkal v pozápasovém rozhovoru. Jeho svěřenci předvedli v 1. poločase velmi dobrý výkon, ve druhé půli si ale pasivní hrou koledovali o vyrovnání. Nakonec důležitou výhru 2:1 udrželi a v druholigové  tabulce se posunuli na 13. místo.

Jak hodnotíte vaši výhru nad Spartou? 
První poločas jsme Spartu jasně přehráli a vedli 2:0. Škoda gólu v poslední minutě 1. poločasu, kterým hosté snížili na 2:1. Jinak se prakticky za celý poločas do šance nedostali a hrozili jen ze standardních situací. Po přestávce Sparta hru vyrovnala a chvilkama byla i herně lepší, vyloženější šance jsme si ale vytvořili my. Lacko a Nepožitek je bohužel neproměnily. Možná nás na konci brzdilo i podvědomí, abychom nedostali vyrovnávací branku v 90. minutě, stejně jako jsme u nich brankou z 90. minuty prohráli. V utkání jsme měli dobré momenty, hezké kombinace a naše vítězství je zasloužené.

V základní sestavě se objevilo sedm nových hráčů.
Před sezonou jsem dostal otázku, jestli jsme vhodně doplnili mužstvo. Já jsem říkal, že jsme nedoplňovali, ale posilovali. Myslím, že si každý udělá obrázek, že k posílení opravdu došlo a to hlavně zásluhou sportovního ředitele Michala Soboty a prezidenta klubu Oty Kohoutka.

Co říkáte na návštěvu 1142 diváků?
My jsme rádi za dvanáct set diváků. Ale přiznám se, že když se teď v okolí nehraje... Škoda, že se dnes trochu ochladilo. Kdyby bylo tak hezky jako včera, možná by přišlo o nějakou stovku diváků víc.

Pokud budete předvádět takové výkony jako v 1. poločase, o záchranu ve 2. lize se bát nemusíte.
Zající se počítají až po honu a jedna vlaštovka ještě jaro nedělá. Tři body jsou pro nás nesmírně důležité, ale teď nás čeká Žižkov a my se soustředíme už na něj. Na podzim jsme s ním prohráli gólem z jasného ofsajdu a teď bychom se chtěli trošičku revanšovat.

Na začátku máte těžký los. Příští týden hrajete na Žižkově, pak přivítáte Jihlavu.
Ve 2. lize je každé utkání těžké, každé začíná za stavu 0:0. Hrát se dá se všema, je to o chybách a my se budeme snažit, aby jich u nás bylo co nejméně a naopak dostat soupeře pod tlak, abychom je k nim donutili a dali více branek, které povedou k vítězství.

 

Foto: www.1scznojmo.cz