Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znojmo bude hrát domácí druholigové zápasy v sobotu. Je to kvůli okolním klubům, vysvětluje trenér Smrček

12. 8. 2011

Lepší pozvánku snad ani nemohli fotbaloví příznivci na Znojemsku dostat. Druholigové Znojmo vyhrálo v prvním kole na hřišti Sparty Praha B přesvědčivě 4:1 a už se těší na sobotní zápas s Mostem. V podzimní části se bude ve Znojmě chodit na druholigový fotbal právě v sobotu. "Zkoušíme to. Oddíly v okolí Znojma hrají většinou v neděli a jejich přáním bylo, dostat se k nám na fotbal. Navíc jsme si ubírali diváky," vysvětluje trenér Bohumil Smrček.

smrcekbohumil-qpr.jpgV týdnu vydřelo 1.SC postup v domácím poháru. Divizní Bystrc zdolalo až v pokutových kopech. "Nezopakovali jsme výkon ze Sparty. Jsme rádi, že jsme postoupili, ale na výkon musíme zapomenout. Pokud chceme bodovat s Mostem, musíme navázat na zápas z úvodního ligového kola. Musím ale Bystrc pochválit, bojovala až do konce a v penaltách už nás podržel Vlasta Hrubý," říká znojemský trenér. V dalším kole Ondrášovky přijede do Znojma Bohemians 1905. "Už když jsme vstupovali do poháru, chtěli jsme přejít přes Žďár i Bystrc, abychom mohli přivítat prvoligového soupeře. To se nám splnilo, ale nebylo to vůbec jednoduché," připomněl Smrček jednogólovou výhru ze Žďáru a penaltový postup s Bystrcí.

V lize začalo oproti minulé sezoně 1.SC vítězně. Na Spartě se dvakrát trefil Vašíček a jednou Pacanda s Krhutem. "Nesmíme vítězství přeceňovat. Jsme za něj velice rádi, ale musíme zůstat nohama na zemi a pokusit se potvrdit bodový zisk z venku v domácím utkání s Mostem," říká. A jaké jsou ambice v letošním ročníku? "Minulá sezona nás zocelila. Vlastně v každém zápase jsme hráli o to, abychom se udrželi ve druhé lize. Jsme zkušenější, vyzrálejší a já jsem přesvědčený, že letošní sezona bude lepší než loňská," zakončuje.

2. kolo 2. ligy
Sobota 13. srpna v 17:00
1.SC Znojmo - FK Baník Most

Foto: www.1scznojmo.cz