Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekPrvní posilou fotbalistů 1. FC Brno pro nový ročník 1. Gambrinus ligy je pětadvacetiletý záložník David Kalivoda, který do Brna přichází z pražské Slavie. Podle smlouvy by měl na Srbské působit tři roky.

Kalivoda začínal s fotbalem v Ledči nad Sázavou, odkud jako starší žák přešel do Slavie. Pak byl na několika kratších hostováních, v Blšanech, tehdy druholigových Dolních Kounicích a ve Viktorii Žižkov. V kádru letošního českého mistra se definitivně zabydlel v roce 2006. V nejvyšší soutěži dosud odehrál 99 zápasů a nastřílel 11 branek.

“Ve Slavii by mně za půl roku skončila smlouva a neviděl jsem zájem o další spolupráci. Takže nabídku Brna jsem přivítal a ani jsem nemusel dlouho váhat nad jejím přijetím. Je to pro mě nová motivace a velká výzva. V Brně je dnes stejně kvalitní tým jako má Sparta a Slavia. A má velké ambice. Už letos chtělo evropský pohár, což se nepodařilo a já věřím, že ho vybojujeme v nadcházející sezóně,” řekl hráč po podpisu smlouvy. V týmu trenéra Petra Uličného by měl oblékat dres s číslem 25.

“Ví se, že jsme měli problémy s postem pravého záložníka. Davida jsme měli vytipovaného už dlouho a moc jsme ho chtěli získat. Jsem rád, že se nám to podařilo. Myslím, že je to přesně ten typ, který potřebujeme,” komentoval přestup majoritní vlastník brněnského klubu a místopředseda jeho představenstva Roman Pros. Ten také dodal, že Brno intenzivně pracuje na získání levého obránce a “loví” doma i v zahraničí.

“Z jarního kádru odešel Petr Pavlík, kterému jsme vyhověli, protože chce hrát blíž svému novému bydlišti. U nás odvedl cenné služby, takže jsme se snadno dohodli. S fotbalem skončil René Wagner a bude u nás dále působit jako asistent u juniorky,” dodal Pros.

Brno nevyužilo opci na záložníka Lukáše Kubáně, který se vrací do 1. FC Slovácko. Podle Prosových slov to jsou také jediné odchody z Brna. Naopak do přípravy se zapojí dva hráči, kteří hostovali v jiných klubech, a to útočník Pavel Vrána a obránce Miroslav Král.

 

Zdroj: tisková zpráva 1. FC Brno

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář