Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár: Dál jdou Bohunice, Rájec, Milotice a také Novosedly

28. 4. 2010

Novosedly si zahrají po dvou letech semifinále jihomoravského poháru. V dnešním čtvrtfinále překvapivě zdolaly lídra krajského přeboru Bavory 1:0. O jedinou branku zápasu se ve 2. poločase postaral František Svoboda. V cestě do finále vystavily Novosedlům stopku před dvěma roky Dubňany, teď se svěřenci Radovana Zemana postaví s největší pravděpodobností Rájci-Jestřebí nebo Bohunicím. Rájec poslal do semifinále, jenž se uskuteční za čtrnáct dní, Martin Šmerda, který vstřelil jedinou branku v souboji se Spartou Brno.

Moravský Krumlov vedl nad Bohunicemi od 51. minuty po trefě Petra Klodnera. Za hosty ale za pět minut vyrovnával Boris Tonev a do dalšího kola je poslala trefa Bombicze z 76. minuty. Bohunice jsou jediným týmem ze zbylé čtyřky, který už se ze zisku trofeje radoval. V sezoně 2006/2007 přešel postupně přes Zastávku, Moravskou Slavii Brno, Hrušky, Ráječko a ve finále v Bučovicích zdolal po brankách Krejčího a Beneše Kyjov 2:0.

Poprvé se do semifinále probojovaly Milotice. Po Rohatci, Podluží a Ratíškovicích vyřadily i Veselí. To sice brankou Nygrýna vedlo, ale domácí zásluhou gólů Šifela a Hofra duel otočili a zahrají si o postup do finále.

Semifinále je na programu 12. května, finále pak v Kohoutovicích 9. června.

Čtvrtfinále Krajského poháru ČMFS

Rájec-Jestřebí - Sparta Brno 1:0 (1:0)
Branka: 1. Šmerda
Diváků: 80

Moravský Krumlov - Bohunice 1:2 (0:0)
Branky: 51. Klodner - 56. Tonev, 76. Bombicz
Diváků: 100

Novosedly - Bavory 1:0 (0:0)
Branka: Svoboda
Diváků: 150

Milotice - Veselí 2:1 (0:0)
Branky: Šifel, Hofr - Nygrýn
Diváků: 100