Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Kohoutovicích se hraje finále krajského poháru: Novosedly vyzvou Bohunice

9. 6. 2010

ObrazekKrajský pohár ČMFS dospěl do finále. Dnes kolem 19 hodiny bude v Brně - Kohoutovicích korunován v pořadí již osmý vítěz soutěže pod hlavičkou JmKFS. Ve finálovém utkání se proti sobě postaví Bohunice a Novosedly. Zápas začíná v 17:00.

Bohunice už jednou atmosféru finále poháru zažily. S vítězným koncem. Před třemi roky porazily v Bučovicích Kyjov 2:0, když branky stříleli v 41. minutě Jaromír Krejčí a v 62. minutě Jindřich Beneš. To pro Novosedly je to historicky první finálová účast. Nejdále se dostaly v ročníku 2007/2008, kde jejich cestu zastavil až v semifinále pozdější vítěz - Dubňany.

Favoritem zápasu jsou Bohunice, které v současnosti okupují 4. místo krajského přeboru, Novosedlům patří 3. místo v I. A třídě. "Neřekl bych, že jsme favorit zápasu. Novosedly se dlouho praly o postup v I. A třídě a slyšel jsem na ně dobré reference. Budou se chtít určitě vyhecovat, také budou chtít vyhrát. My jsme navíc hodně oslabeni o Standu Hanouska, který je pro nás klíčovým hráčem," říkal po posledním mistrovském utkání v Brněnských Ivanovicích záložník Jindřich Beneš. Pro trenéra Novosedel Radovana Zemana je překvapením už samotná finálová účast. "Že jsme ve čtvrtfinále přešli přes Bavory, to pro mě bylo překvapení. Ale s postupem přes Rájec už jsem opravdu nepočítal," říkal po vítězném semifinále. Potvrdí Bohunice roli favorita, nebo se bude radovat klub z Břeclavska? Na tuto otázku najdeme odpověď už dnes večer...

O co se hraje?
Na vítěze čeká prémie 15 tisíc korun a vstupenka do předkola celostátního Poháru ČMFS, poražený si odnese finanční prémii 10 tisíc korun.

Cesta klubů do finále
1. kolo
Rajhrad - Novosedly 1:3 (0:1); Šebesta 2, Sýkora
Šlapanice - Bohunice 1:3 (0:1); Gaňa, Beneš, Bombicz
2. kolo
Slovan Brno - Bohunice 5:6 (2:2); Bombicz 3, Kříž 2, Kulička
IE Znojmo - Novosedly 2:4 (1:2); Mucala 3, Křivánek
Čtvrtfinále
Moravský Krumlov - Bohunice 1:2 (0:0); Tonev, Bombicz
Novosedly - Bavory 1:0 (0:0), Svoboda
Semifinále
Novosedly - Rájec-Jestřebí 2:1 (1:0); Mucala 2
Milotice - Bohunice 0:3 (0:2); Kříž, Beneš, Tonev

Finále Krajského poháru ČMFS

Středa 9. června, 17:00, Brno - Kohoutovice

Tatran Brno Bohunice - Sokol Novosedly

Žákovský pohár

Předzápasem mužského finále bude finále žákovského poháru, ve kterém se utká Sparta Brno s Rostexem Vyškov. Toto klání startuje ve 14 hodin.

Středa 9. června, 14:00, Brno - Kohoutovice

FC Sparta Brno – SK Rostex Vyškov

Cesta klubů do finále
1. kolo: Kyjov – Vyškov 1:7; Čebín – Sparta Brno 2:8
2. kolo: Bystrc – Vyškov 0:2; Sparta Brno – Bohunice 1:0