Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeman: Ostudu jsme neudělali. Kučerňák: Pohár jsme chtěli vyhrát

10. 6. 2010

Obrazek

Bohunice jsou prvním týmem, který dokázal podruhé vyhrát krajský pohár pod hlavičkou JmKFS. Poprvé se jim to povedlo 30. května 2007, podruhé 9. června 2010. "Bohunice dřív pohár moc nehrávaly a když jsem je poprvé přihlásil, tak tam nadšení moc nebylo. Ale v přípravě není nad to pohár hrát, kluci se na něj připraví daleko lépe než na normální přípravný zápas. Já mu dávám velkou váhu," říká trenér Luboš Kučerňák. Finálové klání proti Novosedlům v Kohoutovicích měli už od začátku plně v moci jeho svěřenci. Do 30. minuty dali dva góly a pak náskok v pohodě kontrolovali.

"Před utkáním jsme byli favority, hrajeme vyšší soutěž a v 1. poločase jsme to potvrdili. Jenom je škoda, že jsme neproměnili ještě nějakou další šanci. Jsem obrovsky spokojený, pohár jsme chtěli vyhrát a povedlo se!" dodal. Celkem devět hráčů vyhrálo pohár už podruhé. Před třemi roky se na hřišti objevili Michal Cífka, Lukáš Konečný, Stanislav Hanousek, Lukáš Vjater, Lukáš Kříž, Jindřich Beneš a Jaromír Krejčí. Na lavičce tehdy byli i osmnáctiletý Boris Tonev a sedmnáctiletý Milan Hudec. "S Kyjovem to bylo vyrovnanější, dnes jsme měli zápas hodně pod kontrolou. Tehdy to pro kluky bylo první finále, navíc bylo o co hrát. Jako vítěz jsme kraj reprezentovali na mistrovství republiky v Písku, kde jsme obsadili druhé místo. Ale každé finále je těžké," srovnával dvě finále Luboš Kučerňák. 

Obrazek

"Rozhodl první poločas. My jsme byli trošku nervózní, na začátku nás rozhodilo zranění gólmana a následně jsme dostali branku. Zkušenost, nasazení soupeře, to všechno hrálo proti nám, i když se kluci snažili držet krok. Myslim si,  že jsme nakonec ostudu neudělali," hodnotil finálové vystoupení novosedelský trenér Radovan Zeman. Novosedlům se v cestě pohárem podařilo vyřadit Bavory a Rájec-Jestřebí, což byly v té době vedoucí celky krajského přeboru. "Velkou výhodou pro nás bylo, že jsme hráli doma," nepřeceňoval cenná vítězství sedmašedesátiletý kouč.

Obrazek