Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bořetice porazily ve finále poháru jednoznačně Boskovice

1. 6. 2011

Bořetice dotáhly jízdu jihomoravským pohárem až do zdárného konce. Ve finále v Bučovicích přehrály Boskovice překvapivě jednoznačně 3:0 a slaví nečekaný triumf. Favorizovaného soupeře přitom pustily do minima šancí a samy ukázaly velkou produktivitu, když proměnily tři ze čtyř možností.

Rozhodující moment přišel v poslední minutě prvního poločasu. To si při rohovém kopu našel ve vápně místo Kamil Kadlec a hlavou poslal míč za bezmocného Švédu. Do té doby se odehrával na trávníku tuhý boj mezi šestnáctkami. Jistější v kombinaci ale byly hlavně díky Lambertu Šmídovi Bořetice. A měly také nebezpečnější akce. V 27. minutě se až do vápna prodral Schwarz a přihrávkou přes celé pokutové území vybídl ke skórování Machalu, který ve vyložené šanci minul. Na druhé straně se v 39. minutě za obranou objevil Koudelka a přihrávkou pod sebe hledal Zoubka, tomu ale na nerovném terénu míč přeskočil nohu. No a pak přišel gólový moment, který rozradostněl řadu bořetických fandů.

Největší šanci na vyrovnání si Boskovice vytvořily v padesáté minutě. Po standardní situaci Koudelky se až k hlavičce dostal Bárta, jenomže ve vyložené pozici z malého vápna hlavičkoval nad. Více šancí už výborně pracující bořetická obrana celku z krajského přeboru nepovolila. V 59. minutě navíc vymyslel Šmíd geniální přihrávku na rozběhlého Kadlece, ten šel sám na Švédu, ještě vylepšil pozici pro Machalu, který střílel do prázdné branky - 0:2. Boskovice působily nadále bezradným dojmem a v 80. minutě je definitivně dorazil Kubánek, jenž propálil Švédu ze třinácti metrů - 0:3. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak mohly Bořetice začít slavit největší úspěch v historii tamní kopané. 

Finále Krajského poháru ČMFS

FC Boskovice - Sokol Bořetice 0:3 (0:1)
Branky:
45. Kadlec, 59. Machala, 80. Kubánek
Rozhodčí: Teplý. ŽK: 5. Bárta - 19. Schwarz, 58. Novotný, 67. Machala, 72. Krška. Diváků: 250
Boskovice: Švéda - Adamec, Martínek P., Václavek, Fojt L. - Preč, Ošlejšek (60. Stříž), Horák Jakub, Koudelka - Bárta (65. Černý), Zoubek (73. Kalášek)
Bořetice: Galla - Krška, Baštař, Brychta, Kubánek - Novotný (86. Petrásek D.), Schwarz - Machala, Šmíd, Petrásek M. (80. Parolek) - Kadlec (60. Fous) 

Bořetice