Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bořetice stojí před největším klubovým úspěchem. I proti Boskovicím se budou moci spolehnout na podporu fanoušků

30. 5. 2011

BořeticePrvní účast v poháru a hned postup až do finále. Bořetice stojí na prahu největšího klubového úspěchu ve své šestapadesátileté historii. V cestě za ním musí překonat posledního soupeře - tím jsou Boskovice. "Celá obec je natěšená, když už jsme se dostali tak daleko, chceme uspět. I když papírovým favoritem je samozřejmě soupeř," říká den před kláním trenér Bořetic Stanislav Hřiba.

Fanoušci BořeticCeltic bude mít v Bučovicích s velkou pravděpodobností znatelnou fanouškovskou převahu. "Nevím přesně, kolik lidí se do Bučovic chystá, ale odhadem dva autobusy a dalších několik aut. Stabilně s námi jezdí na utkání ven šedesát sedmdesát lidí, tuhle příležitost si jich ale nenechá ujít určitě víc," doplňuje bořetický trenér. Fandy Bořetic na stadionu určitě nepřehlédnete - většina z nich je totiž vybavena dresy v zelenobílých klubových barvách a také šály.

Bořetice na své cestě pohárem vyřadily postupně Tvrdonice, Lanžhot, Moravský Krumlov, Ratíškovice a Kyjov. Výhry s Krumlovem a Kyjovem vychytal v penaltách David Galla. "Vzhledem k vývoji poháru bylo naším cílem, dostat se do finále," tvrdí Stanislav Hřiba. A co ví o finálovém soupeři? "O Boskovicích jsem sháněl informace na internetu, kde jsem také viděl dva jejich zápasy. Soupeř musí mít kvalitu, když hraje o postup do divize. Má stabilní formu a je útočně rozjetý, dává dost branek."

Bořetice měly o víkendu v 1.A třídě volno, jejich utkání ve Vacenovicích bylo odloženo. Ve finále by měly nastoupit kompletní. "Určitě nebudeme s Boskovicemi závodit. Chceme dobře bránit, což se nám vyplatilo už v Kyjově. Ale uvidíme, jak to bude v zápase," přidává taktické plány Stanislav Hřiba.

Cesta Bořetic do finále
Předkolo:
Tvrdonice 3:1; Kubánek, Petrásek, Šmíd
1. kolo: Lanžhot 2:0; Kubánek, Kadlec
2. kolo: Moravský Krumlov 0:0, 5:3 na penalty
Čtvrtfinále: Ratíškovice 2:1; Petrásek M., Novotný
Semifinále: Kyjov 0:0, 3:1 na penalty

 

Čtěte před finále

Průřez finálovými duely jihomoravského poháru: Mikulovem vypůjčené dresy, triumfy Bohunic, Holcův hattrick a další 

Budou silní v kombinaci, vidí přednost Bořetic trenér Boskovic Vorlický