Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pospíšil nasázel Ráječku hattrick, Pyclík byl už podruhé v poháru vyloučen, ve čtvrtfinále je pět celků z 1.A třídy skupiny B

26. 8. 2010

Tři týmy z krajského přeboru, pět z 1.A třídy skupiny B. Takové složení bude mít jarní čtvrtfinále jihomoravského poháru. Ve 2. kole končí cesta Moravského Krumlova. Svěřenci Ladislava Bedřicha postoupili v 1. kole až na penalty přes Hustopeče, tentokrát v Bořeticích ve stejné disciplíně neuspěli. Domácí proměnili všech pět penalt, z hostujícího celku neuspěl ve 3. sérii Staněk. (Fotky z utkání od Honzy Slámy najdete pod článkem)

Na pohár by asi nejraději zapomněl záložník Bzence Ondřej Pyclík. V Ratíškovicích sice vyrovnával na 1:1. V závěru zápasu byl ale po druhé žluté kartě vyloučen. V letošním ročníku inkasoval v poháru už druhou červenou kartu! První v soboji s Mutěnicemi v 1. kole. Ratíškovice nakonec vyhrály 2:1 a postupují do čtvrtfinále.

Hattrickem se blýskl záložník Kuřimi Jan Pospíšil. Proti Ráječku otevřel skóre v 10. minutě, ve 30. zvyšoval z pokutového kopu na 2:0 a v 67. minutě dával už na 4:1. Ráječku se podařilo v 36. minutě snížit Tajnaiem na 1:2, v 41. minutě ale skóroval na 3:1 Králíček. V 69. minutě uzavřel výsledek na 4:2 Neděla. Mezi poslední osmičku se probojovaly z přeboru ještě Boskovice a Rousínov.

Jednobrankové výhry zajistily v soboji s Dražovicemi postup Slavkovu a v Šatově Velkým Pavlovicím. Kyjov potvrdil ve Vnorovech vysokou roli favorita a odvezl si jasné čtyřgólové vítězství. 

Krajský pohár ČMFS
2. kolo
Boskovice 
- Zbýšov 3:1 (3:0)
Branky Boskovic: Václavek, Adamec, Janíček

Kuřim - Ráječko 4:2 (3:1)
Branky: Pospíšil 3 (1 z PK), Králíček - Tajnai, Neděla. Diváků: 120

Rajhrad - Rousínov 2:3 (2:3)
Branky: Kouřil, Možný - Sedláček 2, Růžička

Slavkov - Dražovice 1:0 (1:0)
Branka: Strnad

Šatov - Velké Pavlovice 0:1 (0:1)
Branka: Šabata. Diváků: 200

Bořetice - Moravský Krumlov 0:0, 5:3 na penalty

Ratíškovice - Bzenec 2:1 (1:0)
Branky: Blaha B., Ňorek - Pyclík. ČK: Pyclík (Bzenec)

Vnorovy - Kyjov 0:4 (0:2)
Branky: Kroutilík 2, Možíš L., Kučera

Čtvrtfinalisté (hraje se na jaře): Boskovice, Kuřim, Rousínov, Slavkov, Velké Pavlovice, Bořetice, Ratíškovice, Kyjov

 

Foto: Honza Sláma