Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záleský: Utkání by asi slušela remíza. Zapletal: Konec jsme měli takticky zvládnout

26. 4. 2010

ObrazekFotbalisté Rájce-Jestřebí vyhráli v 21. kole krajského přeboru v derby nad sousedním Ráječkem 3:2. Vítěznou branku dal v první minutě nastaveného času Milan Macík. Tady jsou pozápasové ohlasy trenérů.

Jiří Záleský (Rájec-Jestřebí)

Jak jste viděl derby s Ráječkem?
Utkání neslo všechny prvky derby. Velice těžké utkání s velice kvalitním soupeřem. Čekali jsme zarputilost, ale Ráječko hrálo opravdu dobře a možná by zápasu slušela i remíza. V Ratíškovicích jsme přišli o dva body v posledních vteřinách, dnes byli zase šťastnějším celkem. Ráječko jsem viděl ve dvou zápasech a tvrdím, že mají minimálně stejně kvalitní kádr jako my, ale bohužel mají o dvacet bodů méně. Znovu říkám, klobouk dolů před Ráječkem, protože podalo velice dobrý výkon a věřím tomu a fandím jim, aby se zachránili v krajském přeboru, protože ty derby jsou krásný.

Z hlediště vypadalo utkání hodně vyhecovaně...
Mně se to dneska zdálo naopak spíš mrtvější. Já jsme vyhecovaný každý zápas, baví mě to. A když padne v derby 5 gólů, je to krásný.

Ráječko vyrovnávalo v 89. minutě na 2:2. Věřil jste v tu chvíli, že dokážete zápas ještě zvrátit na svou stranu?
Já věřím do poslední chvíle, ale už jsem spíše nevěřil.

Máte 45 bodů stejně jako Bavory a Tasovice. V kom vidíte hlavního vašeho konkurenta.
Včera jsem viděl Tasovice v Bohunicích a byly excelentní. To je minimálně divizní mančaft. My máme super kostru týmu a tu doplňujeme. Máme kluky z Čafky, kluky z I. A třídy. Trošku máme problém na krajích zálohy, tam by mohly mít Tasovice navrch.  

Lubomír Zapletal (Ráječko)

Vaše hodnocení zápasu?
Vstoupili jsme do utkání aktivně, přesně jak jsme si řekli, abychom nehráli ustrašený fotbal. Bohužel jsme v prvním poločase nedali branku, i když si myslí, že branka Neděly byla regulérní, protože míč tečoval domácí hráč, a dostali gól do šatny. Kluci se na druhý poločas namotivovali, dali jsme branky, ale štěstíčko se od nás odklonilo. Pokud v 90. minutě vyrovnáme, tak mužstvo by mělo po taktické stránce utkání dovést za takového stavu, jaký byl. I tak musím klukům poděkovat za bojovnost a za předvedený výkon.

V poločase jste střídal brankáře Rettegyho. Proč?
Je zraněný, nemůže zvednout ruku a nepomohla ani masáž. Mrzí mě i zranění Bartoše, který si obnovil zranění kotníku. Teď máme těžké utkání s Hruškama, ohledně zraněných nevím, za týden budeme chytřejší.