Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reakce trenérů na penaltový moment v souboji Znojma B s Ratíškovicemi

3. 5. 2010

Velké emoce přinesla 55. minuta v souboji 22. kola KP Znojmo B - Ratíškovice. Za stavu 1:1 nařídil rozhodčí Kunický pokutový kop pro domácí mužstvo a vyloučil brankáře Pelíška, což rozlítilo hostující družinu. Znojmo nakonec vyhrálo 4:1. Nikdo z redakce portálu Jihomoravskýfotbal.cz utkání osobně nenavštívil. Přinášíme proto pouze reakce trenérů.

Libor Palička (Znojmo): Z mého pohledu byla za stavu 1:1 v 55. minutě hodně přísná. Ale hostující gólman šel do našeho hráče úplně zbytečně. Držel balón a na hráče, který probíhal vedle a ani ho neatakoval, úplně zbytečně zvedl obě nohy. Náš hráč byl ošetřován a měl roztrženou štulpnu, takže tam ke kontaktu asi došlo. Po zápase říkal i delegát, že penalta byla jasná. Jestli byl zákrok i na vyloučení, to je na rozhodčím, ale při dnešním posuzování... Kdybych byl v pozici hostujícího trenéra, tak bych se asi také čertil. Jinak si myslím, že jsme v utkání zaslouženě zvítězili. Po celou 1. půlku jsme byli jasně lepším celkem, klidně jsme mohli vést o dvě tři branky. Ve druhé půli rozhodla už zmiňovaná penalta.

Milan Bidmon (Ratíškovice): Rozhodčí Kunický se 1. poločas ještě držel, ale jak viděl, že můžeme ve Znojmě uspět, tak to ve 2. poli zařídil a klasicky nás zařízl. Běžela 55. minuta a gólman Pelíšek měl míč v rukou, dobíhá domácí hráč, který do něj narazí a padá. Všichni čekají faul na gólmana, ale sudí ukazuje na penaltu a Pelíškovi dává červenou kartu. Nikdo tomu nevěří a domácí fandové se smějí, co odpískal. Penalta rozhodla celý zápas, mužstvo přestalo fungovat, bylo na dně psychicky. Takoví rozhodčí škodí fotbalu a dělají svazu špatnou reklamu, neměli by pískat. Samotný zápas nám ze začátku vyšel, ve 12. minutě dal na 1:0 hlavou Lukáš Blaha, domácí vyrovnali po naší chybě křižnou střelou z vápna a byli do té doby lepším týmem. Potom se hra vyrovnala. Ve 2. poločase měl šanci Tomáš Voříšek, ale nedal a pak následovala 55. minuta, která zápas rozhodla a bylo jenom otázkou času, jaké bude skóre. Takže pěkný výlet.