Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deset témat krajského přeboru. O čem se diskutovalo?

1. 7. 2011

Přinášíme deset témat z krajského přeboru, o kterých se v sezoně 2010/2011 diskutovalo.

Bohunice
Podzimní lehkost, jarní křeč. Takto lze stručně vystihnout sezonu Tatranu. Vstup do soutěže měly Bohunice parádní. V úvodních šesti kolech uhrály 16 bodů a nasměrovaly se tím do divize. Na jaře už to taková jízda nebyla, nicméně vítězství v soutěži a postup do divize je zasloužený.

Židenice
Tým bez jakéhokoliv zázemí. Nebýt sekretáře a vedoucího mužstva Josefa Šimerdy, ČAFKA by soutěž zřejmě vůbec nedohrála. Obřany, Brněnské Ivanovice a Vojkovice. Židenice měly v sezoně tři "domácí" hřiště. Na jaře inkasovaly 83 branek, vůbec nepřijely na zápas do Moravského Krumlova, do utkání nasazovaly většinu dorostenců. Z toho pramenily porážky 0:11 s Bohunicemi, 0:10 s Velkou, 1:9 s Ivančicemi, 0:9 s Vracovem, 1:8 s IE Znojmo. ČAFKA nebyla důstojným soupeřem. V příští sezoně bude hrát jen městský přebor.

Nové týmy
Před sezonou se v soutěži objevilo sedm nových celků. Boskovice, Vracov, IE Znojmo, Bzenec, Rousínov, Novosedly, Zbýšov. První čtveřice musí být se sezonou spokojena a přebor obohatila. Rousínov patřil mezi nejfotbalovější týmy v soutěži, ale utápěl se v tristní střelecké produktivitě a definitivně se zachránil až kolo před koncem. Novosedlům více svědčily zápasy na hřištích soupeřů a Zbýšov zůstal po špatném jaru jen dva body nad sestupovou čarou.

Poslední kolo
O sestupujícím rozhodla až poslední minuta posledního kola. Velká porazila Židenice a potřebovala, aby Kuřim prohrála se Bzencem. Slovan v Kuřimi od 85. minuty vedl. V nastavení ale Králíček srovnal a poslal Velkou do 1.A třídy.

Trenérské změny
V průběhu sezony měnilo trenéra pět klubů. Jako první sáhl k rošádě už po sedmém kole Moravský Krumlov. Ten řešil tragický vstup do soutěže odvoláním Ladislava Bedřicha, na jeho místo přišla dvojice hrajících koučů Lukáš Zelníček - Tomáš Laml. V zimě vystřídal v Novosedlech Radovana Zemana Bohdan Ryšavý, kterého na lavičce Židenic nahradil Bohumil Juřica. Ve Velké nad Veličkou se hlavním trenérem stal Pavel Holubík. Stanislav Kohůt, jenž vedl Kordárnu na podzim, přešel na pozici asistenta. V Ivančicích skončil po podzimu Karel Kolesa a přišel Milan Slavík.   

Střelecké rekordy
V předchozích osmi sezonách KP nevstřelil žádný z hráčů více než pět branek. Pětkrát skórovali dva - Lukáš Machala a Pavel Novotný. V té letošní nasázeli tři hráči pět a více gólů. Šestkrát se prosadil proti IE Znojmo Tomáš Čožík, pětkrát se trefil proti Židenicícm rovněž ivančický Pavel Knotek. V posledním kole nastřílel velický Petr Kohůt rekordních sedm gólů Židenicím. 

Výsledky
V sezoně se zrodily dva dvouciferné výsledky. Bohunice vyhrály ve Vojkovicích nad Židenicemi 11:0, Velká porazila stejného soupeře 10:0. Rekordní výsledek zůstává: Kuřim - Mokrá 14:1.

Počet branek
Padl druhý nejvyšší počet branek v devítileté historii Krajského přeboru Jihomoravského kraje. Síť byla rozvlněna celkem 841 krát a s kontumačním výsledkem Moravský Krumlov - Židenice, to dává 844 branek. Více branek padlo jen před třemi roky - 867. 

Diváci
Velká bída. Zájem o krajský přebor poklesl. Nejvyšší návštěvy přišly na derby Vracov - Bzenec, kde si na každý zápas našlo cestu šest stovek diváků. Spokojeni s návštěvností musí být v Bohunicích. Jinak ale dostal přebor jasně na frak od 1.A třídy skupiny B.  
 
Střelci
Nejlepším střelcem se stal poprvé bohunický útočník Vladimír Bombicz, který se trefil pětadvacetkrát. V sezoně rovněž překonal hranici sta nastřílených branek v krajském přeboru. Jiří Růžička dal osmnáct gólů.
Nejlepší střelci KP
2002/2003: Jaroš (Bohunice) - 22 branek
2003/2004: Knoflíček (Hrušky) - 26 branek
2004/2005: Jaroš (ČAFC Židenice) - 23 branek
2005/2006: Krejčí (Rájec) - 21 branek
2006/2007: Šmehlík (Dědice) - 27 branek
2007/2008: Kohůt (Velká) - 28 branek
2008/2009: Malata (Rosice) - 29 branek
2009/2010: Novotný (Sparta Brno) - 33 branek
2010/2011: Bombicz (Bohunice) - 25 branek