Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dres Kyjova oblékne exligista Juraj Ančic

13. 7. 2011

Kyjov se vrací do krajského přeboru po roční odmlce. V 1.A třídě skupině B obsadil druhé místo, což mu stačilo na mimořádný postup. V nové sezoně se bude muset trenér Chaloupka, který bude v přeboru koučovat po třech letech, obejít bez zkušených Randy se Spáčilem a také bez Ondřeje Zýbala. Výraznou posilou a diváckým tahákem bude Juraj Ančic. Třicetiletý záložník je známý především z působení v prvoligovém Liberci, odkud si ho vytáhla na hostování Sparta Praha. "Je po zranění a zatím se dostává do formy," říká v rozhovoru pro Jihomoravskýfotbal.cz trenér Vratislav Chaloupka.

Těšíte se v Kyjově na návrat do přeboru?
Určitě se těšíme. Proto jsme také hráli alespoň na druhé místo, abychom si ho znovu zahráli.

Vy osobně se vracíte do soutěže po třech letech. Z týmů v ní zůstala jen čtveřice Kuřim, Ráječko, Krumlov a Ivančice. Čekají vás noví soupeři, sledoval jste přebor průběžně?
Sledoval. Překvapilo mě, že do divize postoupily Bohunice, které byly za mého působení v soutěži průměrným mužstvem. Z toho lze usoudit, že úroveň mančaftů šla asi dolů. V soutěži je teď dost provinčních týmů, těžko soudit, co nás čeká.

Jaké budou cíle Kyjova?
Ty ještě neřeknu. Půjdeme od zápasu k zápasu a na konci uvidíme, na co nám bude stačit bodový zisk. Mančaft se teprve tvoří, máme střízlivé názory.

A změny v mužstvu?
Odešli Randa se Spáčilem do Rakouska a Zýbal, který nebyl naším hráčem, zřejmě do Břeclavi. Jinak mužstvo zůstalo pohromadě. Trénujeme od 7. července a zkoušíme nové hráče.

Můžete být konkrétnější?
Marušku z Vyškova, vrátil se Kuba Rezek z Rakouska, Heska ze Slovácka a Juraje Ančice.

Bývalého ligového fotbalistu?
Ano. Je po zranění a dostává se do formy.

Zvýší Kyjov klesající návštěvnost?
Budeme se snažit hrát dobrý fotbal a lidi přilákat. Moc jich ale nechodilo, ani když jsme hráli teď o postup. Myslím, že slabá návštěvnost je celorepublikový problém.

V rámci přípravy vás čeká turnaj v Praze. Jak jste se na něj dostali?
Přes konexe majitele.

Kyjov v přípravě
17.7. v 17:00 Iskra Holíč (SR) - FC Kyjov 1919 (hřiště Kopčany)
20.7. v 17:00 FC Kyjov 1919 - Viktoria Otrokovice
23.7. v 17:00 Lovčice - FC Kyjov 1919 (oslavy 50.let kopané)
27.7. v 17:00 Morkovice - FC Kyjov 1919
30.7. Praha - Všehrdy: turnaj čtyř mužstev za účasti dvou pražských celků, mužstva se Slovenska a Kyjova