Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodělali jsme na systému, byli jako Jánošíci a podcenili jsme šířku mančaftu, hledal příčiny sestupu předseda Velké Petr Kohůt

20. 6. 2011

Petr KohůtByli třetí, desátí, dvanáctí a patnáctí. Takto končili jednotlivé sezóny v krajském přeboru fotbalisté Velké nad Veličkou. Poslední umístění znamená pro klub z Horňácka sestup do 1.A třídy. V posledním utkání v přeboru zaznamenala Velká zároveň nejvyšší vítězství za čtyři sezony. Židenickou ČAFKU deklasovala 10:0. Sestup tím ale neodvrátila, v souběžně hraném utkání totiž Kuřim uhrála potřebný bod. "Soutěž už jsme si prohráli dřív," přiznal předseda Velké Petr Kohůt.

"Prodělali jsme na systému. Tím, že se jedno kolo předehrávalo na podzim. To jsme měli slabé mužstvo," začal vyjmenovávat příčiny neúspěchu velický předseda. V šestnácti podzimních duelech uhrála Kordárna 12 bodů a nastřílela jen 11 gólů. Na jaře jí zvedly příchody Petra Kohůta, Jiřího Pravdy, Bohumila Vardana a Lukáše Macka. To uhrála 18 bodů. "Na jaře jsme hráli podstatně lépe. Doma hráli dobře, porazili Bohunice, remizovali s Vracovem a dovezli i tři body ze Zbýšova. Na druhou stranu jsme podcenili šířku mančaftu. Měli jsme slabou lavičku, bez zkušeností. Když někdo vypadl, neměli ho kým nahradit. Měli jsme přivést ještě dva hráče. U nás je to ale těžké, jsme na hranicích a nemáme kam sáhnout," připojil další možný důvod.

Jako klíčová se ale nakonec ukázala podzimní prohra v Brněnských Ivanovicích se Židenicemi. "Byli jsme jako Jánošíci. Bohatým brali a chudým dávali. Prohráli jsme v Židenicích, ani jednou neporazili Novosedly, jeden bod uhráli s Kuřimí. To je asi hlavní důvod sestupu. Kdybychom měli o bod více, asi bychom se zachránili," uzavírá Petr Kohůt.