Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim mládežnických celků MSK Břeclav. Dva hráči nakouknou v zimě do třetiligového áčka

30. 11. 2009

Mládežnické celky MSK Břeclav...

ObrazekStarší dorost „A“ (U19). Po úspěšném vstupu do soutěže následovalo několik nešťastných utkání, v nichž soupeře dorost „A“ jasně přehrával, ale nedovedl strhnout vítězství na svou stranu. Do 6. kola odevzdával střídavé výkony . Od 7. kola vyhráli dorostenci šest zápasů v řadě, což znamenalo posun na 4. místo v MSDD. Celkem dosáhl starší dorost 20 bodů se skóre 32:27. Nejlepším střelcem se stal 7 brankami Jiří Paulík. V zimní přípravě hlavního „A“ mužstva mužů se kromě Jiřího Paulíka objeví také další nadějný hráč Josef Chromeček.

Kapitán mladšího dorostu A Petr Cypris.Mladší dorost „A“ (U17), nezačal soutěž ideálně, protože došlo k velkým změnám v kádru mužstva. Každým zápasem se hráči zlepšovali a herní projev celého týmu se stabilizoval. Po 13. utkáních zaujal mladší dorost U17 pěknou 3. příčku se ziskem 26 bodů a skóre 35:19, nejlepším střelcem týmu byl Marek Konečný s 11 brankami.

Dorost „B“ (U18). Základem týmu jsou chlapci ročníku 1992-93, kteří tvoří osu pro následující soutěžní ročník v MSDD. V krajském přeboru odevzdávali vyrovnané výkony a podlehli pouze ve dvou utkáních, což jim zajistilo 1. místo v tabulce. Celkem dorost dosáhl 25 bodů se skóre 29:11. Nejlepším střelcem se stal Jan Dunka s 5 brankami.

Mladší dorost „B“ (U16), přechodový ročník z žákovských do dorosteneckých soutěží, se seznamoval celý podzim s novým pojetím hry v dorostu. Nastupoval mnohdy proti starším klukům a věkový rozdíl byl znatelný. Přesto si mužstvo zaslouží za 6. místo pochvalu. Celkem U16 získal 19 bodů se skóre 19:25. Nejlepším kanonýrem byl David Ferbar se 6 brankami.

Starší žáci „A“, hrající 2. nejvyšší soutěž, začali velmi dobře a po prvních šesti kolech okupovali dokonce 4. příčku. Pak ale došlo k hernímu obratu a postupně ztráceli body i v domácím prostředí. Celkově jich doma ztratili 12, a tak se propadli celkově až na 9. příčku s počtem 15 bodů a skóre 20:34. Nejlepšími střelci mužstva byli Filip Lošťák, Marek Horčička a Tomáš Horčička se 4 brankami.

Mladší žáci „A“ jsou na tom mnohem hůře. I když byli soupeřům v mnoha utkáních více než vyrovnaným mužstvem, v rozhodujícím okamžiku scházelo štěstí, a tak se ocitli až na předposledním 13. místě se ziskem pouhých 6 bodů a skóre 17:45. Nejlepšími střelci se stali Tomáš Trčka a Richard Tichý se 4 brankami.

Žáci „B“, hrající I. třídu, jsou na tom mnohem lépe. Starší žáci předvádějí velmi slušný fotbal a tak není divu, že drží 2. místo a ztrácí na vedoucí Kyjov pouze 3 body. Celkem získali 25 bodů a dosáhli skóre 44:12. Nejlepším střelcem byl Martin Šopík s 9 brankami.

Kapitán mladších žáků B Martin Krevňák.Mladší žáci „B“ také neodehráli špatné zápasy a i když nastupují proti o rok starším klukům, v mnoha utkáních jasně dominovali. Celkově se umístili na 4. příčce se ziskem 25 bodů a skóre 32:19. Nejlepším střelcem podzimu byl Martin Kocian s 8 brankami.

Nejlepších výsledků v podzimu dosahovali žáci „C“, kteří hrají okresní přebor. Starším vypomáhali v mnoha utkáních střídající hráči z mužstva  žáků „A“, a tak postavení v tabulce bylo jasné . Starší získali celkem 36 bodů se skóre 116:8. Nejlepším střelcem se stal Jakub Kurial s 22 brankami. Mladší také vedou tabulku OP se ziskem 34 bodů a skóre 88:7. Nejvíce branek nastřílel Alexander Kováč se 17 brankami. Celkovým součtem bodů se všem soupeřům hodně vzdálili.

Základna „A“, hrající okresní přebor, nenašla v soutěži na podzim přemožitele a vede skupinu A s 24 body a skóre 75:3. Ostrostřelci týmu byli dva hráči - Erik Lepka a Patrik Martínek s 15 brankami. Základna „B“ prohrála 2 utkání a zatím zaujímá 2. místo za vedoucím Mikulovem „B“. Celkem získala 18 bodů se skóre 49:21. Nejlepším střelcem byl Matěj Kristoň s 20 brankami.

Nyní se všechna mužstva připravují na umělé trávě a čekají na fotbalové volno. Další dění čeká mládež MSK až v roce 2010, kde se budou všechna mužstva pilně připravovat v hale či na umělé trávě na jarní mistrovská utkání. Trenéři MSK všem příznivcům a nejvěrnějším rodičům touto cestou děkují za významnou diváckou podporu.

 

Saša Herman - MSK Břeclav