Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyškov byl jedním ze tří jihomoravských celků v žákovské lize. Pro kluky to byla zkušenost, říká trenér Martin Neděla

12. 6. 2010

ObrazekVyškov si rok zahrál v Moravskoslezské žákovské lize. Porážka s Vítkovicemi ho definitivně poslala zpátky do divize. "Ale myslím si, že ostudu jsme neudělali. Deset zápasů jsme neprohráli, výrazně nás přehrála jenom Sigma Olomouc, jinak to byly výsledky o gól maximálně o dva," mmj. říkal trenér Martin Neděla ve středu v Kohoutovicích po finále žákovského poháru.

Ve finále žákovského poháru jste prohráli se Spartou Brno. Jak byste zhodnotil utkání?
Pro nás bylo strašně těžké, protože jsme hráli třetí zápas během čtyř dní. V neděli jsme hráli se Znojmem, včera (pozn. v úterý) s Vítkovicemi od půl paté a dnes od dvou finále poháru. Navíc máme čtyři kluky ze základu zraněné, takže ty tři zápasy během čtyř dní byly opravdu náročné. Musím pogratulovat Spartě k vítězství. Myslím si, že nebyla lepší, ale dala góly. My jsme měli dvě šance ze začátku, které jsme ale neproměnili a poté po chybě obránce inkasovali. Klukům ke konci hrozně ubývaly síly. Ještě jednou gratuluji Spartě.

Zmínil jste utkání s Vítkovicemi. Jak dopadlo?
Vedli jsme 2:0 ještě 18 minut před koncem. Hrajeme v jedenácti lidech a kluci už opravdu nemají síly. Nakonec jsme prohráli 3:2.

Pro Vyškov znamená porážka sestup z Moravskoslezské žákovské ligy?
Ano, pro Vyškov to znamená sestup. Byli jsme nováčkem. Ale myslím si, že ostudu jsme neudělali. Deset zápasů jsme neprohráli, výrazně nás přehrála jenom Sigma Olomouc, jinak to byly výsledky o gól maximálně o dva.

Pro Vyškov to musela být obrovská zkušenost hrát žákovskou ligu. Z Jihomoravského kraje v ní byly už jenom Brno a Znojmo...
Je to zkušenost a pro kluky jenom dobře, že si jí vyzkoušeli. Nasbírané zkušenosti se jim budou do budoucnosti hodit.

Odcházejí z vašeho mužstva někteří hráči?
Co víme, tak na zkoušku jdou dva Brna a jeden do Slovácka.

A odchody do dorostu?
Neměly by nás oslabit. Mladší šestky máme šikovné a v divizi budou hrát určitě na špici, o což nemám vůbec strach. Tedy pokud nikdo z 96 neodejde, tak si opravdu myslím, že budou hrát špici.

Obrazek

A celkově mládež ve Vyškově?
Je stabilizovaná. Odchody ale budou asi vždycky. Jsou tady silné kluby jako Brno a Sigma. Jakmile někdo vyskočí, odchází.

V mužstvu máte kluky z Vyškova a z blízkého okolí?
Máme kluky z Vyškova, ale samozřejmě to nejde poskládat jenom od nás. Vyškov je okresní město, má 25 tisíc obyvatel, ale kluky z okolí potřebujem. Když si vezmete, že Sigma Olomouc nemá ani jednoho odchovance... My tady s klukama pracujeme už od přípravky. Dva byli ve Slovácku. Měli jsme vytipovaného kluka z Prostějova, který dal za půl roku 9 gólů. Kde skončil? V Sigmě. I když říkali, že nám ho nevezmou. Možná by to dopadlo jinak, kdyby tady byl. Ale myslím si , že kluci opravdu ostudu v žákovské lize neudělali.

Máte fotbalové třídy?
Ve Vyškově jsou sportovní třídy. Říká se, že by mohlo být SCM (sportovní centrum mládeže), ale podmínky, které jsou teď nastolené, jsou strašně těžké. A sehnat sponzora v téhle době? Nás drží město. Zaštítí to nejnutnější. Ale teď tam máme strašně moc sportů. V Ragby hrají první ligu, zase obnovili hokej a vznikají nové sporty, které odtáhnou strašně moc kluků.

Kolik je ve Vyškově mládežnických mužstev?
Tři dorosty, čtyři žákovská a čtyři přípravky.

Jezdíte pořád trénovat do Drnovic?
Nejezdíme. Ve Vyškově máme dvě travnatá hřiště. Trénujeme také v Dědicích, což je kousek, a je tam s nimi spolupráce. Navíc máme nasmlouvaná hřiště, spolupráci třeba s Lysovicemi, kam něktěří hráči půjdou na hostování jako protislužba. Spolupráce na okrese musí fungovat, pokud nebude, tak na okrese nikdy nic nebude. Někteří lidé to nechápou. Kluci hrají okresní přebor, člověk se na ně přijde podívat, vytipuje si, řekne a oni se brání, že je to jejich nejlepší střelec. U nás má šanci hrát ligu, divizi. Oni ho nechtějí pustit, že je tam důležitý, nastřílí 50 gólů. Myslím si, že je to chyba činovníků klubů, kteří kluky nechtějí postrčit výš. Když k nám přijdou kluci třeba z Rousínova, vidí tréninkové procesy a říkají, že tohle nikdy nedělali, nikdy neviděli.

Z Rousínova máte hráče?
Jednoho kluka. Rousínov se tomu nebrání, my jsme jim pustili tři hráče, oni nám pustili jednoho šikovného, kterého jsme měli vytipovaného. Škoda jen, že tady nebyl o rok dřív, mohl být vyhranější. S Rousínovem je spolupráce na solidní úrovni. Ale jinak oni už ani rodiče nechtějí. Před tím Drnovice byly lákadlo, to samé Brno, ale když Vyškov hraje divizi, to je skoro nezajímá.