Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dorost Veselí se po roce vrátí do Divize. Po 8. kole nám málokdo věřil, říká trenér Petr Bezouška

3. 6. 2009

Krajský přebor staršího dorostu vyhrálo Veselí nad Moravou. Právo účasti v dorostenecké Moravskoslezské divizi si vybojovalo přesně po roce. Svěřenci trenéra Petra Bezoušky si postup zajistili už 3 kola před koncem remízou v Moravském Krumlově. Přitom do 8. kola měli bilanci 2 výher, 3 remíz a 3 proher, ale od té doby šňůra 12 výher a 3 remíz, která je katapultovala na 1. místo a zajistila jim postup.

Vítězný tým Krajského přeboru Jihomoravského kraje staršího dorostu

FC Veselí nad Moravou

Horní řada: Sládeček Roman, Smějsa Vojtěch, Řičica Pavel, Brumla Pavel, Tomeček Lukáš, Prajza Lukáš, Černoch Jakub, Vardan Bohumil, Ondruš Jan, Marada David, Vaďura Pavel. Dolní řada: trenér Bezouška Petr, Lovecký Tomáš, Radmil Aleš, Vítek Libor, Fojtík Roman, Polách Radek. Chybí Durna Martin a Nygrýn Jakub.

 

Trenér Petr Bezouška: Po 8. kole nám málokdo věřil

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařil návrat do Moravskoslezské divize?

V průběhu podzimní části jsme se dostali pomalu až k sestupovému ohrožení, kdy jsme měli po 8. kole zisk 9 bodů. Potom nastala šnůra výher a remíz, kterou zastavila až Břeclav "B", ale to už postup byl jistý. Zimní příprava neprobíhala moc ideálně. Slabá účast na trénincích, neodehrané přípravné zápasy na umělé trávě v Kunovicích (8 zápasů ze 13-ti) a nakonec i zrušené soustředění. Trénovat se začalo v plné síle dva týdny před zahájením jarní sezóny. Trénovalo se 4x týdně a hoši neměli problém s docházkou. Důležitý byl asi první jarní zápas doma s Blanskem, který jsme vyhráli a tím se dostali do pohody. Další zlomové zápasy byly s Kyjovem a Spartou Brno"B", kde jsme naplno bojovali a udělali krok k postupu.

Jaké byly předsezónní cíle Veselí? Počítalo se s okamžitým návratem zpět do Divize?

Každý trenér, který sestoupí, se snaží vykopat soutěž hned zpátky, ale jak jsem se již zmínil, po 8. kole nám málokdo věřil a ještě poté  zimní přípravě... Dal se dohromady dost dobrý kolektiv a to udělalo výsledky. Za to klukům patří velký dík.

S jakými ambicemi půjdete do vyšší soutěže?

Bude záležet na vstupu do podzimní části, když se bude dařit výsledkově, bude klid. Nejlépe zlatá střední cesta. Kádr bude doplněn z mladšího dorostu, kde už je kvalita.

Kolik vám odejde kluků do mužské kategorie?

Letos skončí brankář Tomeček a hráči Fojtík, Prajza, Smějsa a Řičica, takže pět. Doufám, že se všichni zapojí do přípravy s muži, které vede trenér Vratislav Chaloupka, s ním jsem spolupracoval půl sezony v Kyjově.

Jaká je vůbec práce s mládeží ve Veselí nad Moravou, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků?

Pracoval jsem s mládeží v Kyjově, nemůžu si na tu práci tam stěžovat, ale přišlo jiné vedení a už to nebylo to pravé. Dostal jsem nabídku od Romana Grabce a po delší rozvaze jsem přijal a můžu říct, že toho vůbec nelituji. Mezi trenéry spolupráce musí být, jinak by to nemohlo dobře fungovat. Teď se třeba v žákovské kategorii davájí dohromady dobré ročníky a záleží na klukách, jestli vydrží.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

Hlavně si odpočinout, od ledna to stačilo. Nabrat síly na další práci a vletět na to 13. července, kdy budeme trénovat čtyřikrát týdně a odehrajeme přátelská utkání, která jsou v jednání. Kádr by měl být na přípravu 18-ti členný.