Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladší žáci Moravského Krumlova vyhráli 20 z 21 zápasů. Mužstvo má ohromnou vnitřní sílu, říká trenér Jiří Čemerka

8. 6. 2009

I. třídu skupinu B mladších žáků vyhrál Moravský Krumlov. Svěřenci trenérů Čemerky a Sobotky vyhráli 20 z dosavadních 21 odehraných utkání se skóre 76:12. Prohráli pouze jednou, v 10. kole ve Slatině 0:2. Nejvyšší vítězství zaznamenali ve 3. kole, kdy porazili Ivančice 10:0. Nejlepším střelcem týmu i celé soutěže je s 22 brankami Radim Houdek.

Vítězný tým I. třídy skupiny B mladších žáků - FC Moravský Krumlov

Moravský Krumlov

Horní řada zleva: Sobotka Luděk (trenér), Hladký Tomáš, Kacký Tomáš, Houdek Radim, Šedrla Pavel, Sobotka Jakub, Čemerka Jakub, Čemerka Jiří (trenér). Dolní řada zleva: Janda Martin, Urbánek Patrik, Šlezinger Michael, Tuza Marek, Sláma Ondřej, Bohunský Radek. Dole leží brankář Kohout Karel (foto ve větším formátu najdete v levém menu ve fotoalbumu: Vítězové 2008-09)

 

Trenér Jiří Čemerka: Za největší úspěch považuji skutečnost, že všichni kluci se v herních činnostech jednotlivce velmi zlepšili

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát I. třídu mladších žáků?

Jako úspěšnou z hlediska naplnění představ naší trenérské dvojice, týkajících se předváděné hry a jako velice úspěšnou z hlediska výsledků. Před sezonou přišlo do mužstva 5 nových kluků z nižších soutěží. Během podzimu jsme se snažili najít optimální sestavu, a proto některá vítězství byla spíše vybojována. Snažili jsme se hrát kombinační a útočný fotbal, ale hlavně najít pro všechny kluky jejich optimální místo v sestavě. Myslím, že se nám to i podařilo a v jarní části sezony jsme již většinou soupeře přehrávali. Řekl bych, že naše vítězství v soutěži je zasloužené, protože z dosavadních odehraných 21 zápasu jsme ve dvaceti případech odešli jako vítězi. Za největší úspěch však považuji skutečnost, že všichni kluci se v herních činnostech jednotlivce velmi zlepšili, předvádějí hru, na kterou se dá koukat a vytvořili mužstvo, které má ohromnou vnitřní sílu.

Jaké byly předsezónní cíle Moravského Krumlova v soutěži?

Před sezonou bychom považovali za úspěch umístění do 4. místa.

Můžete stručně představit největší naděje krumlovské kopané?

Jména po mně nechtějte. Samozřejmě, že někdo v současné době vyčnívá víc než ten druhý, ale to ještě neznamená, že to tak bude stále. Talent je jedna věc a tvrdá tréninkové práce a přístup ke hře věc druhá. Tohle mužstvo hrálo jako tým a jako tým bylo také úspěšné. Ze 14 hráčů, kteří tvoří naše mužstvo se jich 11 dokázalo střelecky prosadit. Každý z kluků má v mužstvu své úkoly, které se snaží plnit a podle mne se jim to daří.

Kolik vám po sezoně odejde kluků do starších žáků?

Sedm.

Jaká je vůbec práce s mládeží v Moravském Krumlově, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků?

O mládež v Moravské Krumlově se v současné době stará asi 14 trenérů. Máme 6 mládežnických mužstev: přípravku, mladší a starší žáky, žáky „B“ a mladší a starší dorost. Od příští sezony je v plánu ještě přípravka „B“. Velmi dobře funguje spolupráce mezi přípravkou a mladšími žáky a stejně tak mezi staršími žáky a ml. dorostem. Starší a mladší žáci tvoří prakticky jeden tým. Např. v minulém kole jsme doma přivítali mužstvo Slatiny, druhý celek soutěže starších žáků a i díky velkému přispění 7 kluků ročníku 1996, kteří do zápasu naskočili, jsme dokázali zvítězit.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

Pokud se týká mé osoby, mám spoustu práce na domě a také se chci více věnovat své rodině. Pokud jde o mužstvo mladších žáků předpokládám, že kluci si pořádně užijí prázdnin a zřejmě začátkem srpna se odpočatí zapojí do přípravy na novou sezonu. Přesný termín přípravy si však již stanoví noví trenéři. Pro mne a mého kolegu je tahle fotbalová sezona na trenérském postu prozatím poslední.