Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajský přebor mladšího dorostu vyhrála Sparta Brno B. Trenér Josef Husár se zmiňuje i o novém zázemí v Komárově

10. 6. 2009

Krajský přebor mladšího dorostu vyhrála Sparta Brno B. Vítězství v soutěži si definitivně zajistila ve 23. kole po výhře nad Znojmem B, po kterém vzrostl její náskok na druhé Blansko na 10 bodů. V posledním zápase rozdrtili svěřenci Josefa Husára Kyjov 7:0 a v dosavadních 25 zápasech mají bilanci: 19 výher - 4 remízy - 2 prohry - skóre 85:20. Nejlepším střelcem mužstva je se 17 brankami Vlastimil ryšavý.

Vítězný tým krajského přeboru mladšího dorostu - FC Sparta Brno B (foto je z mezinárodního turnaje v Sušici, kde Sparta obsadila 3. místo)

Obrazek

Horní řada zleva: Gary N'Guen, Pavel Hajn (vedoucí mužstva), Martin Blaha, Ondra Zavadil, Josef Husár (trenér), Ondra Přichystal, Bedřich Toman (asistent trenéra), Filip Duroň, Michal Toman, Dalibor Dvořák. Dolní řada zleva: Viktor Zach, Vojtěch Schiler, Vlastimil Ryšavý, Jan Hruška, Luboš Demko, Dominik Šťastný a Martin Balák. Chybí nemocní Dan Boháč, Stanislav Beránek a Jan Smetana (foto ve větším formátu najdete v levém menu ve fotoalbumu: Vítězové 2008-09).

 

 

Trenér Josef Husár: Sparta Brno je hrdá na svoji práci s mládeží

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát krajský přebor mladšího dorostu?

Letošní sezóna byl velmi vydařená nejen pro mé mužstvo, ale především pro náš A dorost, který nejen,že udržel 2. ligu, ale umístil se v polovině tabulky. To svědčí o skvělém přístupu chlapců i výborné práci trenéra pana Milana Ziky. Samozřejmě, že mě těší i naše vítězství v krajském přeboru mladšího dorostu.

Nejlepší a nejhorší zápas v sezoně?

Nejhorší zápas v sezoně 1:3 ve Znojmě a nejlepší 5:0 doma se Znojmem. Nejsmolnější zápas 1:2 v Kyjově po našem drtivém tlaku a neuvěřitelném množství zahozených šancí.

Jaké byly předsezónní cíle Sparty Brno v soutěži?

Předsezónní cíle Sparty: muži stabilizovat nové mužstvo, dorost udržet 2. ligu a B dorost se pokusit postoupit do divize, a cílem našeho mužstva bylo zvítězit v župním přeboru. Myslím, že stanovené cíle se nám všem podařilo dobře naplnit, i Bstarší dorost byl od postupu jen kousek.

Sparta Brno má velké množství mládežnických celků, jak probíhá dělení na A a B mužstva?

Rozdělení do jednotlivých mužstev je po ročnících.

Kolik vám po sezoně odejde kluků?

V tomto ohledu mohu mluvit jen za své mužstvo, kde je pravděpodobné, že odejdou 3 hráči.

Jaká je vůbec práce s mládeží na Spartě, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků?

Sparta Brno je hrdá na svoji práci s mládeží, které věnuje velkou péči. V tomto roce bude zahájeno budování dalšího travnatého a zmenšeného hřiště s umělým trávníkem za tratí, v dalším období bude zrekonstruována budova, kde vzniknou nové šatny a rehabilitační zázemí především pro mládež.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

Příprava nám začne 13. července. Zahájíme každodenní přípravou na Spartě. Trénovat budeme od 9 hodin, aby měli chlapci odpoledne volno a přece jenom si trochu užili prázdnin o které jsou ochuzeni. 20. července odjíždíme na 5 dnů do Němčiček u Hustopečí na soustředění, kde budeme trénovat dvou až třífázově. Předpokládáme sehrát asi 4 přípravná utkání a 8. srpna zahajujeme novou sezonu.