Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladší žáci Svratky Brno ztratili pouhé 2 body. Historická sezona, říká trenér Josef Dvořáček

10. 6. 2009

Suverénem krajského přeboru mladších žáků ročníku 2008/2009 se stala Svratka Brno. Svěřenci trenérů Dvořáčka, Julínka a Čermáka ztratili pouhé 2 body za remízu s Veselí. Jinak to byla jízda v podobě 24 vítězství a skóre 121:9! Na hřištích soupeřů 12 zápasů a 12 výher. Třikrát nasázeli více než 10 branek: Mikulovu 15, Znojmu B 11 a Hrušovanům 10. Pro klub, který vznikl teprve před dvěma roky spojením Komína a Žabovřesek, je to historický úspěch.

Vítězný tým krajského přeboru mladších žáků - FC Svratka Brno

Obrazek

Spodní řada zleva: Kohout Petr, Rolín Jakub, Havlín Dominik, Mátl Viktor, Kohout Pavel, Vítkovič Boris, Zonyga Ondřej, Skotal Marek. Horní řada zleva: Julínek Jiří, Rosík David, Julínek Roman (asistent trenéra), Sláma Matěj, Miker Jiří, Měchura Lukáš, Dvořáček Josef (trenér), Vlach Jan, Svoboda Lukáš, Langer Ivo (vedoucí mužstva), Měchura Tomáš, Brázda Patrik, Čermák Pavel (asistent trenéra), Florián Lukáš. Na snímku chybí: Langer Ivo ml., Moučka Dominik, Fessl David  (foto ve větším formátu najdete v levém menu ve fotoalbumu: Vítězové 2008-09).

 

Trenér Josef Dvořáček: Velice nám prospělo sloučení klubů FC Žabovřesky a FC Komín

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát krajský přebor mladších žáků?

Tak z našeho pohledu ji musím hodnotit samozřejmě kladně, protože vyhrát krajský přebor s takovým náskokem a vlastně bez porážky je historický úspěch mládežnických týmů FC Svratka Brno.

Jaké byly předsezónní cíle Svratky Brno v soutěži?

Musíme to brát s ohledem na obě kategorie, protože postupy a sestupy se v žákovských soutěžích řídí podle kategorie starších žáků. U starších žáků jsme před sezónou vyhlásili především záchranu v soutěži, no a nakonec starší žáci skončili na výborném pátém místě. U mladších žáků jsme chtěli hrát střed tabulky a je z toho místo první. Či-li předsezónní plány jsme zdaleka překročili a v našem klubu panuje s umístěním našich žáků velká spokojenost.

Zatím jste neprohráli ani jedno utkání, točí se už kolem vašeho mužstva hledači talentů z prvoligových klubů?

Točí, netočí. My máme dobrou spolupráci s 1. FC Brno, takže jestliže vychováme nějaký talent a je o něho v tomto klubu opravdu zájem, nikomu nebráníme si působení v tomto klubu vyzkoušet.

Můžete stručně představit největší naděje Svratky Brno?

Víte, pro nás je nadějí každý kluk, který se rozhodne fotbalově působit v našem klubu. A počínaje přípravkami jich tady máme asi 150, takže vyjmenovat je tady všechny, by asi nešlo. Jsme rádi, že se jim u nás líbí.

Kolik vám po sezoně odejde kluků do starších žáků?

Z dvacetičlenného kádru jich odejde přesně polovina a přijdou jejich nástupci z mladších žáků B a talentovaní chlapci ze starší přípravky.

Absolvovali jste během sezony ještě nějaké turnaje? Případně s jakými úspěchy?

Absolvovali jsme na konci května velký mezinárodní turnaj v Sušici „Otava Cup“, kde jsme se umístili na šestém místě. Jinak chlapci běžně startují na turnajích pořádanými ČMFS jako reprezentanti okresních a krajských mládežnických výběrů, takže fotbalové vytížení mají opravdu dostačující.

Jaká je vůbec práce s mládeží ve Svratce Brno, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků?

Musím uznat , že práce s mládeží je v našem klubu na vynikající úrovni. Velice nám prospělo sloučení klubů FC Žabovřesky a FC Komín, čímž nám vznikl v Žabovřeskách samostatný mládežnický areál, kde jsou na naše poměry velmi dobré podmínky. Jsme spíše takový rodinný klub, takže spolupráce mezi jednotlivými mládežnickými celky je takřka bezproblémová. U každé kategorie máme min. 2 kvalifikované trenéry + asistenty a vedoucí družstev. Velmi dbáme především na přátelskou atmosféru v našem klubu, mezi hráči, trenéry i rodiči a opravdu se nám to vyplácí. Děláme to především pro radost nás trenérů a všech těch malých fotbalistů. A věříme, že právě tohle je příčinou, proč se nám neustále naše mládežnická základna rozrůstá, a že zatím naštěstí nemáme problémy s počtem hráčů, jako je tomu v jiných klubech. Ještě na závěr bych chtěl dodat všem pomyslným konkurentům z jiných klubů, kteří mi neustále volají, že ambice Svratky Brno nejsou rozhodně vyšší než je účast v krajském přeboru. Divizi a jiné soutěže rádi přenecháme ambicióznějším klubům, neboť u nás v oddíle vždy zvítězí především radost z fotbalu a sportu jako takového. A společně se všemi trenéry od přípravek počínaje a u starších žáků konče se snažíme vychovat i slušné a dobré lidi do dalšího života. To je hlavní smysl naší práce a jsme za to rádi.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

Příprava nám začíná 27.7. a v srpnu se zúčastníme tradičního soustředění v Pršticích u Brna, kde máme skvělé podmínky a poté už se budeme připravovat pouze v domácích podmínkách.