Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mutěnice po loňském druhém místě vyhrály I. třídu skupinu C dorostu. Přebor přihlásíme, říká trenér Marek Antoš

15. 6. 2009

I. třídu skupinu C dorostu vyhrály Mutěnice, které tak vylepšily své loňské umístění, kdy skončily na 2. místě o bod za Krumvířem. Svěřenci trenérů Antoše a Balaštíka vyhráli soutěž o 3 body před Rohatcem. Celá I. třída dorostu skupina C nabízela letos vyrovnaný boj. O prvenství soupeřila do posledních kol pětice mužstev: Mutěnice, Rohatec, Ratíškovice, Bučovice a Dubňany. Tři hráči nastříleli v soutěži více než 30 branek: Robin Stanický z Rohatce, Martin Bil z Bučovic a Radim Holešinský z Mutěnic.

Vítězný tým I. třídy dorostu skupiny C - FK Mutěnice

Obrazek

Brankáři zleva: Gábor Radim, Chludil Jakub. Dolní řada zleva: Skočík David, Trávník Lukáš, Holešinský Radim, Konečný Tomáš, Šmíd Roman, Lamáček Vít, Čepil Marcel, Brablc Stanislav. Horní řada zleva: trenér Antoš Marek, Varmuža Pavel, Hodes Milan, Kupčík Luboš, Bravenec David, Čepil Jakub, Pospíšil Petr, Konečný Michal, as.trenéra Balaštík Jan. Na fotce chybí: Skočík David, Možíš Michal (foto ve větším formátu najdete v levém menu ve fotoalbumu: Vítězové 2008-09).

 

Trenér Marek Antoš: Mutěnice budou hrát krajský přebor

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát I. třídu dorostu?

Sezonu hodnotím velmi pozitivně, protože od počátečních kol jsme se pohybovali na předních příčkách a vydrželi jsme tam až do konce sezony, což se nám v minulém ročníku nepodařilo a skončili jsme na druhém místě.

Jaké byly předsezónní cíle Mutěnic v soutěži?

Od začátku sezony jsme neměli jasně vytýčený postupový cíl. Vše se rozhodlo až v zimní přestávce, kdy pan Jagoš dal dorostu za cíl postup do krajského přeboru.

Jak jste viděl průběh soutěže? Byla parádně vyrovnaná a o vítězství se hrálo až do konce...?

Už loňská sezona naznačovala, že boj o přední příčky bude hodně vyrovnaný. Tušil jsem, že to asi bude stejná pětice jako v loňské ročníku, ale musím říci, že mě překvapily Ratíškovice, které se jako nováček prezentovaly dobrým fotbalem. Jinak bylo dobře, že sezona byla vyrovnaná a nikdo se neutrhl na víc bodů (i když to byly někdy nervy) a kluci měli každé kolo o co hrát. O svém vítězství jsme vlastně rozhodli v předposledním kole ve Slavkově.

Už několikrát se stalo, že vítěz I. třídy nepřijal postup do krajského přeboru. Jak je to u vás, budou hrát Mutěnice přebor?

Ano, Mutěnice budou hrát krajský přebor. Myslím, že je to dobře hlavně pro kluky, kteří okusí vyšší soutěž, a také proto, že klub, který má A mužstvo v MSFL, by měl mít mládež aspoň v krajských soutěžích.

Kolik vám po sezoně odejde kluků do mužů?

Z mužstva odejdou jen dva hráči, takže vlastně celé mužstvo zůstane pohromadě, ale také chceme ještě mladší i starší dorost doplnit o nové hráče z blízkého okolí. A také doufám, že nikdo neodejde, i když některé kluby po našich hráčích pokukují.

Myslíte si, že má někdo ze současných hráčů dorostu na to, aby se třeba někdy v budoucnu probojoval do kádru třetiligového A týmu?

Já myslím, že někteří kluci na to mají, aby se v budoucnu prosadili do A týmu, ale bude hlavně záležet na nich, jak se k tomu postaví. Už dnes někteří hráči nakukují do A i do B týmu, což je pro ně jenom dobře.

Jaká je vůbec práce s mládeží v Mutěnicích, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků?

Práce s mládeží v Mutěnicích je dlouhodobě na dobré úrovni. Myslím, že zájem o fotbal u malých kluků stále je. Ale je to také výsledek trenérů mladších ročníků, kteří je vychovávají od prvních kroků na hřišti, jsou to většinou trenéři, kteří někdy v Mutěnicích působili a mají co předávat. A se vzájemnou spoluprácí mezi trenéry žádný problém není, to ani jinak být nemůže. Je dobře, že od letošní sezony pověřilo vedení klubu p.Michala Bizu, aby dělal šeftrenéra mládeže v Mutěnicích (a myslím, že by to tak mělo být ve všech klubech, trenérům to hodně usnadní jejich práci). Teď se práce s mládeží dobře rozběhla a měla by i nadále pokračovat. Přece každý klub je rád, když si vychová své vlastní kvalitní hráče.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

V létě si chci trochu odpočinout zajet s rodinou na dovolenou. Opočinek nebude moc dlouhý, čeká nás práce se složením dvou dorostů a nachystání letní přípravy. S přípravou začínáme 10.7. a čeká nás dost práce, abychom kluky připravili na vyšší soutěž.