Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finále přípravek: Je porušeno hlavní technické ustanovení. OFS Brno - venkov nenominoval vítěze mladších přípravek

15. 6. 2009

Zítra se hraje v Hlohovci finálový turnaj o přeborníka JmKFS mladších a starších přípravek. Bohužel se ho ale nezúčastní všechna vítězná mužstva ze sedmi okresů Jihomoravského kraje. OFS Brno - venkov nominoval na svátek mládežnického fotbalu FC Kuřim, druhý tým okresního přeboru mladších přípravek. Soutěž vyhrál s jednobodovým náskokem Baník Zbýšov, který si zajistil prvenství v soutěži čtrnáctibrankovou výhrou nad Hrušovany.

V propozicích finálového turnaje jsou uvedeni jako 1. bod technického ustanovení účastníci turnaje: vítězové soutěží jednotlivých okresů v rámci JmKFS a druhé nejlepší mužstvo pořádajícího okresu. Tímto rozhodnutím OFS Brno - venkov bylo porušeno hlavní technické ustanovení turnaje! "Všechno bylo děláno na poslední chvíli. Přihlášky na turnaj měly být odeslány do 5. června, u nás se ale ještě 14. hrálo. Proto se výkonný výbor rozhodl, že okres bude reprezentovat Kuřim. Je to i kvůli ekonomickému hledisku, protože starší přípravku bude reprezentovat také Kuřim a účast týmů hradí okresní svazy. Jinak Zbýšov bude normálně oceněn jako nejlepší mužstvo," sdělil portálu jihomoravskyfotbal.cz předseda STK Zdeněk Šrom.

Zbýšov už s tímto rozhodnutím prakticky nic neudělá. O všem se dozvěděl pozdě - včera večer. "Zbýšov si zahraje na turnaji příští rok," přidává předseda STK Brno - venkov. To znamená, že ani příští rok si na turnaji o nejlepší tým kraje nezahraje vítěz soutěže! A to už je na pováženou! Zbýšovu navíc přechází prakticky celé mužstvo po sezoně do starší přípravky.

OFS Brno - venkov nebude reprezentovat ani vítěz okresního přeboru starší přípravky. Rajhrad dobrovolně přenechal účastnické místo Kuřimi, protože by musel dovést do Hlohovce také mladší přípravku, která tento týden nemůže. Z toho je tedy jasné, že už předem bylo dáno, že OFS Brno - venkov budou reprezentovat starší i mladší přípravky z jednoho oddílu. Zřejmě proto, aby svaz ušetřil! To se pak ani to finále nemusí dělat!