Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hustopeče vyhrály I. třídu skupinu B starších žáků. Nikdo to nečekal, říká trenér Marek Vlach

15. 6. 2009

I. třídu starších žáků skupinu B vyhrály FC Hustopeče. Svěřenci trenérů Vlacha, Drábka, Sully a Vedry nasbírali v sezoně 53 bodů, druhá Slatina získala o 8 bodů méně. Hustopeče založily své prvenství na nedobytné domácí tvrzi, kde vyhrály všech 11 zápasů při skóre 55:7.

Vítězný tým I. třídy skupiny B starších žáků - FC Hustopeče

Obrazek

Horní řada zleva: Drábek Jaroslav - asistent trenéra, Sulla Josef - asistent trenéra, Valtra Viktor, Komosný Michal, Králík Jan, Vejvačický Marek, Svoboda Michal, Weiss Daniel, Horák Petr (kapitán), Vedra Radek - trenér brankářů, Vlach Marek - trenér. Spodní řada zleva: Lesák Radek, Eliáš Patrik, Vlach Martin, Drábek Pavel, Hovězák Vojta, Havelka Petr (foto ve větším formátu najdete v levém menu ve fotoalbumu: Vítězové 2008-09).

 

Trenér Marek Vlach: Postup? Teď nedokážu odpovědět

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát I. třídu st. žáků?

Jak jinak mohu hodnotit než úspěšně. Nějaké zaskřípání tam bylo, ale to k fotbalu patří. Takže spokojenost.

Jaké byly předsezónní cíle Hustopečí v soutěži?

Hrát na předních místech v tabulce, ale že budeme hrát na čele, to nikdo neočekával.

Už několikrát se stalo, že vítěz I. třídy nepřijal postup do krajského přeboru. Jak je to u vás, budou hrát Hustopeče přebor?

Na tuhle otázku v současné době nadokáži odpovědět, protože teprve příští týden (rozhovor byl pořizován v pátek) bude zasedat výbor oddílu a musíme zvážit veškerá pro a proti.

Nejlepší a nejhorší zápas?

Nejlepší zápas kluci odehráli v Tasovicích, kde jsme sice hráli v 11ti, ale s jedním mladším žákem. Po poločase jsme prohrávali už 0:2, ale nakonec jsme zvítězili 3:2. Nejhorší zápas byl v Zastávce, kde jsme poprvé totálně vyhořeli. Pokud nevystřelíte za celý zápas nabránu, tak nemůžete vyhrát.

Kolik vám po sezoně odejde kluků do dorostu?

Po sezoně odejde 11 kluků do dorostu.

Jaká je vůbec práce s mládeží v Hustopečích, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků?

V současné době si myslím, že práce s mládeží je na dobré úrovni a to se také odráží na výsledcích. Postup žáků a postup dorostu do krajské soutěže. Spolupráce mezi jednotlivými mládežnickými celky je velice dobrá, protože za postup dorostu se zasloužili i starší žáci, kteří celou sezonu vypomáhali v 5 lidech.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

Především si odpočinout a načerpat nové síly. S přípravou začínáma 20.7.