Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blížkovice triumfovaly v I. třídě dorostu. Přebor hrát nebudeme, hlásí trenér Martin Janyška

21. 6. 2009

Blížkovice dotáhly do vítězného konce letošní cestu I. třídou skupinou B dorostu. V soutěži triumfovaly se ziskem 60 bodů, druhé Ivančice nasbíraly o 3 body méně. Svěřenci Martina Janyšky neprohráli v celé sezoně ani jedno utkání na domácí půdě, pouze třikrát remizovali a inkasovali 8 branek. Nejvyšší vítězství zaznamenali proti Otnicím (10:0) a v Rosicích (9:0). Vítězství v soutěži jim zajistilo účastnické místo v krajském přeboru, ale Blížkovice jej kvůli nedostatku hráčů odmítly.

Vítězný tým I. třídy skupiny B dorostu - TJ Sokol Blížkovice

Obrazek

Horní  řada zleva: Jaroslav Bloudíček, trenér Martin Janyška, Tomáš Prokeš, Martin Janyška ml., Jan Šíp, Milan Moravec, Jan Holík, Gerhard Bursík, vedoucí mužstva Václav Dvořák. Spodní  řada zleva: Jan Dancinger, Michal Samek, Jakub Velčický, Filip Svoboda, Marek Sedláček, Lukáš Samek. Ležící: brankář Filip Hájek (foto ve větším formátu najdete v levém menu ve fotoalbumu: Vítězové 2008-09).

 

Trenér Martin Janyška: Je to pro nás odměna za 3 roky tvrdé práce

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát I. třídu dorostu?

Letošní sezona 2008/2009 je pro tým blížkovického dorostu velice úspěšná. Byla to pro nás odměna za tři roky tvrdé práce. Podařilo se nám sestavit tým hráčů, kteří uměli táhnout za jeden provaz a od toho se odvíjela celá sezona. Vážím si jejich přístupu ke každému utkání a touze po vítězství.

Jaké byly předsezónní cíle Blížkovic v soutěži?

V krajské soutěži jsme se s tímto týmem hráčů chtěli umístit v horní polovině tabulky.

Prakticky vaším jediným soupeřem o vítězství byly Ivančice. Jak jste viděl tohoto soupeře? Někteří hráči už naskakovali za mužský tým v krajském přeboru...

Mužstvo ivančic je kvalitní soupeř a myslím si , že svým výkonem na hřišti předvedli fotbal na úrovni.

Už několikrát se stalo, že vítěz I. třídy nepřijal postup do krajského přeboru. Jak je to u vás, budou hrát Blížkovice přebor?

Blížkovice do krajského přeboru postupovat nebudou z důvodu nedostatku hráčů.

Kolik vám po sezoně odejde kluků do mužů?

Po této sezoně odchází do mužských týmů šest dorostenců.

Jaká je vůbec práce s mládeží v Blížkovicích, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků? Jaké soutěže Blížkovice hrají, přeci jenom nejsou tak známé v krajských soutžích...

V Blížkovicích máme družstvo přípravky, žáků, dorostu, B- týmu a A- tým, který hraje okresní soutěž. Spolupráce mezi ostatními týmy mládeže, ale i mužů je na dobré úrovni.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

Po skončení sezony se budu věnovat rybaření, na které mi čas nezbýval. Letní příprava nám začíná počátkem srpna.