Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jediný tým v kraji, který vyhrál všechny zápasy: mladší žáci Blanska. Zájem o naše hráče je, říká trenér Michal Šenkeřík

23. 6. 2009

Jediným týmem v letošním ročníku krajských soutěží, který neztratil ani bod, jsou mladší žáci FK Aposu Blansko. Účastník I. třídy skupiny A vyhrál všech 22 utkání s impozantním skóre 157:9. Nejvyrovnanější zápas svedla se svěřenci Michala Šenkeříka Bystrc, která prohrála ve 13. kole 0:1. Šestkrát Blansko zaznamenalo dvouciferný výsledek (Brankovice 2x 16:0, Rousínov 10:0, Soběšice 10:2 a Opatovice 10:0 a Slavkov 10:0). Nejlepším střelcem soutěže byl se 43 brankami Jiří Kratochvíl.

Vítězný tým I. třídy skupiny A mladších žáků - FK Apos Blansko

Obrazek

Vpředu: Šmerda Michal. Dolní řada zleva: Vintr Libor, Hemzal Martin, Souček Pavel, Šíbl Vladimír, Maňoušek Jiří, Panáček Petr, Zmeko Ondřej. Horní řada zleva: Blažek Ondřej, Kohút Martin, Zemach Vít, Kratochvíl Jiří "C", Skoupý Michal, Blažek Filip, Študent Dominik, Loula Ivo. Nahoře trenér Šenkeřík Michal. Na fotografii chybí hráči: Závodný Lukáš, Vyklický Jiří, Kalová Jana, Cihlář Martin, Husenko Artem, Buš Marek, Bíza Daniel, Zmeko Dominik (foto ve větším formátu najdete v levém menu ve fotoalbu: Vítězové 2008-09). 

 

Trenér Michal Šenkeřík: Škoda, že jsme nehráli vyšší soutěž

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát I. třídu mladších žáků?

Tato sezona je velmi potěšující a myslím, že je snem každého trenéra. Hráči měli velmi dobrý základ z přípravky, kterou jsem měl možnost trénovat, kdy na okrese Blansko neměli konkurenci a za hranicemi okresu se prali o prvenství, což se i několikrát podařilo. Je škoda, že moji svěřenci nehráli vyšší soutěž, neboť by jim to fotbalově prospělo. V I. třídě jsme nenašli vážného konkurenta.

Jaké byly předsezónní cíle Blanska v soutěži?

Vzhledem k tomu, že starší žáci, pod vedením zkušeného trenéra Pokoje, měli kádr na 1. místo, nachystal jsem kádr 23 hráčů, který měl současně potvrdit, že chceme letos postoupit.

Vyhráli jste všechna utkání, točí se kolem vašeho mužstva hledači talentů z prvoligových klubů?

Prvoligové kluby mají v současné době zájem přilákat hráče z nižších soutěží pro nedostatek mládeže. Zájem projevovali brněnské kluby a Vyškov, ke kterým jsme zeměpisně nejblíže. Je to vždy na rozhodnutí rodičů a samotných hráčů, neboť i k nám vozí hráče z okolí Blanska.

Můžete stručně představit největší naděje FK Aposu Blansko?

V ročníku 1996 je bezesporu největší talent kapitán našeho mužstva i okresního výběru Jiří Kratochvíl, který nastřílel 43 branek ze 157 našich vstřelených a stal se tak nejlepším střelcem soutěže. Dalšími jsou Michal Skoupý a Petr Panáček. Z ročníku 1997 Pavel Souček, Jirka Maňoušek, Libor Vintr a Ivo Loula. Z ročníku 1998 Filip Blažek a Lukáš Závodný. Všichni jmenovaní reprezentují OFS Blansko.

Kolik vám po sezoně odejde kluků do starších žáků?

Po sezoně odchází 9 hráčů.

Absolvovali jste během sezony ještě nějaké turnaje? Případně s jakými úspěchy?

Turnaje jsou naší doménou. V letošní sezoně jsme všechny vyhráli. Největší byl v Polsku za účasti 24 mužstev (Polsko,Česko, Ukrajina a Německo), kde jsme vydřeli vítězství.

Jaká je vůbec práce s mládeží v Blansku, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků?

V současné době se připravila vize, jakou cestou by se měl oddíl vyvíjet. Návaznost, se dá říci, je zatím v plenkách. Muži hráli MSFL a bez kvalitní mládeže to nejde. Všechna mužstva by se chtěla posunout o stupínek výše. Zda se to povede uvidíme?

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

V létě budou mít kluci zhruba měsíc pauzu a od 17.7. jdeme naplno do letní přípravy, kde se budou střídat kondiční tréninky s herními a sehrajeme přípravné zápasy.