Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dorost Starého Lískovce málem ztratil velký náskok. Jako obvykle jsme měli horší jarní část, dodává trenér Vladimír Krejčí

23. 6. 2009

Starý Lískovec vyhrál I. třídu dorostu skupinu A. O jeho prvenství muselo rozhodnout až kritérium vzájemných zápasů, protože Kohoutovice nasbíraly v sezoně shodný počet 59 bodů. Přitom svěřenci Vladimíra Krejčího vedli po podzimní části tabulku s náskokem 7 bodů na Moravskou Slavií Brno, Kohoutovice ztrácely 9 bodů. Definitivní potvrzení 1. místa přišlo až v posledním kole a výhra 6:1 nad Kunštátem. Do krajského přeboru doprovodí Starý Lískovec i druhé Kohoutovice, které zaplní místo Blížkovic, vítěze I. třídy skupiny B.

Vítězný tým I. třídy skupiny A dorostu - TJ Tatran Starý Lískovec

Obrazek

Horní řada zleva: trenér Vladimír Krejčí, Tomáš Dvořák, Patrik Peloušek, Josef Reiter, Michal Sušil, Marek Frank, Petr Buchal, Tomáš Janda, vedoucí mužstva Radek Janda. Dolní řada zleva: František Hlava, Filip Lundoloqui, Tomáš Faltýnek, Petr Doležal, David Hoang, David Hovězák, Martin Komůrka. Na fotografii chybí: Jiří Večeřa, Michal Urbánek, Lukáš Tesař, Luboš Burian, Martin Pařízek, Petr Lasota.

 

Trenér Vladimír Krejčí: Soutěž jsme chtěli vyhrát

Pane trenére, jak hodnotíte letošní sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát I. třídu dorostu?

Letošní sezónu považuji za úspěšnou. Již loni jsme hráli o postup, ale až letos se nám to podařilo dotáhnout do úspěšného konce.

Jaké byly předsezónní cíle Starého Lískovce v soutěži?

Vyhrát soutěž.

O vítězství jste až do posledního kola bojovaly s Kohoutovicemi. Jak jste viděl tohoto soupeře?

Kohoutovice na jaře dokázaly bodovat ve všech utkáních, což se nám nedařilo. Tak jako obvykle máme slabší jarní část sezóny a sami jsme se zbytečně připravili o 9 bodové vedení před Kohoutovicemi. V obou vzájemných utkáních jsme však byli lepším týmem.

V příští sezoně se představíte v krajském přeboru, jak vidíte tuto soutěž a jaké v ní budete mít ambice?

Určitě se jedná o kvalitnější soutěž. Budeme hrát především s vlastními odchovanci a naším cílem bude hrát v klidném středu tabulky.

V I. třídě dorostu je pouze jeden dorostenecký tým. Jak těžké bude složit jeden tým navíc - mladší a starší dorost?

Dlohodobě se snažíme mít dostatečnou základnu hráčů. Již v loňské sezóně jsme měli tým dorostu B, který byl složený především z hráčů ročníku 93. Složení mladšího dorostu nebude problém.

Kolik vám po sezoně odejde kluků do mužů?

Po této sezoně odchází do mužských týmů pět dorostenců. Touto cestou bych jim chtěl poděkovat za všechno, co pro mužstvo udělali.

Jaká je vůbec práce s mládeží ve Starém Lískovci, jak funguje vzájemná spolupráce jednotlivých mládežnických celků?

Máme čtyři mužstva přípravek, dvoje mladší žáky, starší žáky a dva dorosty. Na naše podmínky se určitě jedná o širokou základnu. Cílem oddílu je vychovávat hráče pro první mužstvo, což se v poslední době daří. Spolupráce trenérů je dobrá. Na základě koncepce oddílu jsou celky rozděleny na tři skupiny a to na přípravky, žáky a dorost. Každá tato skupina má odpovědnou osobu, která řeší vzájemnou spolupráci.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

Připravovat se budeme v létě převážně v domácích podmínkách. Přípravu začínáme v úterý 14.7. 2009.