Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší přípravka Sparty Brno: Mistři republiky!

1. 7. 2009

Starší přípravka Sparty Brno vyhrála minulý týden finálový turnaj mistrovství republiky v Karviné. Necelý týden po zisku mistrovského titulu se k tomuto fantastickému úspěchu vracíme v exkluzivní příloze...

Sparta BrnoCesta za titulem okem Sparty

Městský přebor Brna

Po polovině sezony jsme v tabulce obsadili 3. místo s nevelkým bodovým odstupem na čelo tabulky. Po doplnění mužstva a kvalitní přípravě jsme ve druhé polovině sezony nezaváhali a bez jediné bodové ztráty obsadili naše vysněné první místo, které nás kvalifikovalo na krajské finále do Hlohovce. Nejtěžším momentem našeho vítězného tažení byl poslední krok na stadionu Srbská, kde jsme v posledním kole vyhráli utrápeně nad 1. FC Brno 2:1.

Krajské finále - Hlohovec

Zajímavá konfrontace s vítězi ostatních okresních skupin. Na soupeře, který nám mohl překazit postup do celostátního finále jsme narazili již v základní skupině. Mužstvo RSM Šardice nás muselo porazit. Naši hráči aktivní hrou nepřipustili žádné drama. Dá se říct, že bez větších potíží jsme postoupili do celostátního finále.

Mistrovství ČR - Karviná

Nervy, emoce, kvalita. Pro naše mužstvo toto mistrovství znamenalo vrchol našeho snažení. Na turnaj jsme odjížděli s pokorou, ale s cílem toto mistrovství ČR vyhrát. Věděli jsme zhruba o síle našich soupeřů, proto jsme vyhodnotili naši skupinu jako vůbec nejtěžší, ale propozice turnaje nás nutily skupinu vyhrát, protože pouze vítěz mohl další den zasáhnou do boje o medajle.

Náš první soupeř Baník Sokolov však byl pro nás velkou neznámou. Podmáčený terén nám S medaileminedovolil hrát naši kombinační hru, ale perfektně sehraná standardní situace nás nastartovala do dalších bojů. Domácí Karvinou a ABC Bráník (favorit mistrovství) jsme udolali výborným výkonem a mohli jsme se přesunout do hotelu, kde realizační tým prožil bezesnou noc. Karty pro další den byly jasně rozdány. Museli jsme v posledním utkání minimálně remizovat se soupeřem z Hradce Králové. Velice těžké utkání, ve kterém jsme se ujali vedení, bohužel se nám zranil jeden z lídrů našeho týmu Tomáš Smejkal a to již v první minutě. Soupeř vyrovnal chvilku před koncem a připravil nám hodně těžkou poslední pětiminutovku, ale to naše fotbalové srdíčko, které nám můžou závidět všechny celky opět zaúřadovalo. Byli jsme tam! Mezi třemi celky mistrovství republiky! Krásně jsme zavřeli pusu všem pochybovačům, kteří tvrdili, že jsme provinční mužstvo a v této konkurenci jsme jenom do počtu.

Finálová fáze pro nás začala více než dobře vítězstvím nad Baníkem Ostrava. Druhý zápas se Sigmou Olomouc skončil zaslouženou remízou. A čekání, čekání. Kluci vykoupaní, převlečení a výsledek utkání 1:0 pro Olomouc v zápase s Baníkem Ostrava. O mistru ČR budou rozhodovat pokutové kopy….Filip Leznar první penaltu soupeře vytěsnil očima mimo branku. Naše trojice Radim Svoboda, Tom Ulbrich a Ivánek Šarkózy s přehledem skórovala a mohla vypuknout závěrečná radost. Ano, FC Sparta Brno je Mistr ČR pro sezónu 2008/9.

 

ObrazekCesta Sparty Brno za titulem okem statistiky

Městský přebor Brna

Sparta Brno vyhrála tabulku o jediný bod před Svratkou Brno. Vítězství v soutěži si vybojovala až v posledním kole výhrou 2:1 na hřišti 1. FC Brno. Ve 22 zápasech měla bilanci: 19 výher, 1 remíza, 2 prohry, skóre 183:28.

Krajské finále - Hlohovec

Sparta předvedla na Břeclavsku výborné výkony. Ve skupině porazila Rousínov a Břeclav 5:0, se Šardicemi se rozešla smírně 0:0. Ve finále pak porazila Boskovice 2:0. Nejlepším střelcem turnaje se stal Tom Ulbrich, nejlepším hráčem Tomáš Smejkal.

Mistrovství ČR - Karviná

Na mistrovství republiky bilance: 4 výhry - 2 remízy. První den porazila Sparta Sokolov, Karvinou a Bránik, druhý remizovala s Hradcem porazila Baník a remizovala s Olomoucí. Ve skupině o 1. - 3. místo měla naprosto shodnou bilanci jako Olomouc, o celkovém vítězi tedy musely rozhodnout pokutové kopy. Sparta vyhrála 3:2 a stala se mistrem ČR! Nejlepším hráčem mistrovství byl vyhlášen Tom Ulbrich.

 

Marek ZavřelTrenér Marek Zavřel: Životní úspěch

Pane trenére, podařilo se vám vyhrát mistrovství republiky v kategorii starších přípravek. Co tento obrovský výsledek znamená pro Vás, hráče a dalších členy realizačního týmu, kteří se o tento úspěch zasloužili?

Pro mě je to životní úspěch a nezapomenutelný zážitek. Ale jak řekl na mládežnické schůzi nejmenovaný trenér jiné kategorie: „motá se vás kolem mužstva tolik co v Barceloně“. A já to řeknu takto: „Já byl jen kolečko v dobře promazaném stroji“. Další tři členové našeho realizačního týmu - Tomáš Ulbrich - totální profík, to samé vyžaduje od ostatních a myslím si, že není v ČR člověka, který má tak zmapovaný ročník 98, díky. Dušan Smejkal - spolu to táhnem 3 roky a už se známe nazpaměť. Jsem rád, že jsme u toho byli společně, díky. Jaroslav Aster - vedoucí, muž na svém místě, do kvarteta zapadl a je pro nás organizační jednička.

Dál musím poděkovat vedení FC Sparty Brno za výborné podmínky pro náš tým a mládež obecně. Poděkování patří našim sponzorům, rodičům a pak Mistrům ČR - díky kluci, životní úspěch.

Můžete nám popsat, co se dělo na hřišti v Karviné po vítězství 3:2 v penaltovém rozstřelu nad Olomoucí?

Nepopsatelná euforie. Valná hromada našich hráčů a předávání mistrovského poháru. Následně realizační tým spolu s rodiči vítězné doutníky na parkovišti u obchodního domu v Karviné. Kluci to tady zapili a zastříkali dětskými šampusy.

Stačili jste už vůbec tento úspěch oslavit? Hned v pátek jste odjížděli na další turnaj...

Zatím bohužel ne. Již v pátek jsme odjížděli na turnaj Viktorie Žižkov na Máchovo jezero. Oslavu s kluky a rodiči chystáme na zájezdu do Barcelony, na který letíme v termínu 2.7.-12.7. Po návratu oslavíme titul s vedením FC Sparty Brno. Co vím, tak se má chystat i setkání s primátorem města.

Prý chce celý ročník Sparty 98 přetáhnout 1. FC Brno. Je to pravda?

Tak to Vám nepovím. Vím, že několik kluků 1. FC Brno kontaktovalo, někdo již odešel, ale tento tým má hroznou vnitřní sílu a těžko se bude někomu chtít odcházet. Pro zajímavost musím uvést, že naši klíčoví hráči mají nabídky i z jiných klubů.

Kolik dalších turnajů jste letos absolvovali a s jakými výsledky?

Hrozně moc. V zimním období co týden to turnaj. Chtěl bych poděkovat rodičům, protože se nejedná o žádnou levnou záležitost. Veškeré turnaje a zápasy jsou na našich webových stránkách fcspartabrno-r98.webnode.cz. Většinou jsme turnaje vyhrávali a máme třeba skalpy SK Slavie Praha, AC Sparty Praha a dalších ročníků ligových klubů.

Teď k budoucnosti: Co máte v nejbližší době v plánu? Kdy začínáte s letní přípravou? A jaké budete mít ambice po přechodu do mladších žáků?

Zájezd do Španělska a od 20.7. nám začíná příprava. 26.7. odjíždíme na soustředění, na které navazuje mezinárodní turnaj v Hradci Králové. Druhý týden bude 8 hráčů našeho týmu reprezentovat Měfs Brno na mezinárodním turnaji O pohár starosty města Modřice. 22.8. nám začíné soutěž: Krajský přebor mladších žáků. A ambice ? V této kategorie nehrajeme na výsledky, ale na to aby se vědělo, že FC Sparta Brno r. 98 hraje dobrý fotbal. A to mi hrát budeme, tomu věřte!

 

Tom UlbrichNejlepší hráč finále MČR starších přípravek Tom Ulbrich

Kolik si dal v letošní sezoně branek? Jaký gól byl nejdůležitější?

Nevím, trenér říká, že je jedno kdo dá branku. Na turnaji v Trnávce levačkou do šibenice proti Sigmě Olomouc.

Byl si vyhlášen nejlepším hráčem finálového turnaje mistrovství republiky v Karviné. Jak se ti turnaj líbil?

Moc se mi líbil. Hlavně, že jsme vyhráli.

 

Představujeme mistry České republiky

Filip Leznar

Post: brankář

Datum narození: 18.6. 1999

Charakteristika: výpomoc z ročníku 99, vicemistr ČR z mladší přípravky sezony 2007/08, velká opora. Počet obdržených branek mluví za vše.

ObrazekRadim Svoboda

Post: obránce

Datum narození: 2.3. 1998

Charakteristika: spolehlivý obránce s přesnou rozehrávkou, expert na penalty.

ObrazekLukáš Mazálek

Post: obránce

Datum narození: 23.1. 1998

Charakteristika: obránce s tvrdou střelou. Mezi jeho silné stránky patří rychlost.

ObrazekTom Ulbrich

Post: záložník

Datum narození: 11.5. 1998

Charakteristika: střední záložnik, mozek mužstva, střelec důležitých branek.

ObrazekDavid Vlčnovský

Post: obránce

Datum narození: 13.5. 1998

Charakteristika: náš stěžejní obránce. Je málo lepších obránců v této věkové kategorii (jestli vůbec).

ObrazekDominik Smejkal

Post: záložník

Datum narození: 7.7. 1998

Charakteristika: pravý záložník, který má dvoje plíce. Jeho průniky a centry po pravé straně jsou naší velkou zbraní.

ObrazekMichael Aster

Post: obránce, záložník

Datum narození: 26.2. 1998

Charakteristika: záložník, obránce, duše týmu. Kapitán mužstva na svém místě. Výborný technik.

Gabriel Irša

Post: obránce, záložník

Datum narození: 22.2. 1998

Charakteristika: obránce, záložník. Po dlouhé 4 měsíční přestávce (zranění) okamžitě vstřelil důležitou branku na MČR v Karviné.

ObrazekTomáš Urbánek

Post: útočník

Datum narození: 28.4. 1998

Charakteristika: útočník, rychlík z Lažánek. V Karviné odehrál vynikající turnaj.

ObrazekTomáš Smejkal

Post: záložník, útočník

Datum narození: 7.7. 1998

Charakteristika: záložník, útočník. Výborný technik s přesnou rozehrávkou a tahem na branku.

ObrazekJiří Pešta

Post: útočník

Datum narození: 6.6. 1998

Charakteristika: útočník, bojovník a dříč. Hráč do kombinace.

ObrazekIvan Šarkózy

Post: záložník, útočník

Datum narození: 6.10.1999

Charakteristika: záložník, útočník. Náš benjamínek, který si vybojoval místo v základní sestavě. Vícemistr ČR v sezoně 2007/08 v mladší přípravce.

Jakub Klaška

Post: záložník

Datum narození: 10.4.1998

Charakteristika: záložník, smíšek mužstva. Zapracovává se do mužstva po svém nedávném příchodu.

ObrazekOndřej Sedlák

Post: obránce

Datum narození: 6.8. 1998

Charakteristika: obránce s fotbalovým myšlením. Je schopný nastoupit i v záloze.

ObrazekTorlakidis Georgios

Post: obránce

Datum narození: 8.1. 1998

Charakteristika: obránce, platný člen našeho týmu.

Tomáš Mrkvica

Post: obránce

Datum narození: 8.10. 1999

Charakteristika: obránce, vícemistr ČR v sezoně 2007/08 v mladší přípravce. Velice důrazný.

Marek Zavřel

Post: trenér

Datum narození: 17.4. 1972

Dušan Smejkal

Post: trenér

Datum narození: 8.8. 1972

Tomáš Ulbrich

Post: asistent trenéra

Datum narození: 2.12. 1972

Jaroslav Aster

Post: vedoucí mužstva

Datum narození: 4.2. 1975

 

Vše o Spartě Brno r. 98 najdete na webu: http://fcspartabrno-r98.webnode.cz/