Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší žáci Blanska se připravují na krajský přebor. Věříme v umístění do 7. místa, říká vedoucí mužstva Petr Hajdamach

21. 7. 2009

I. třídu skupinu A starších žáků v minulé sezoně jasně ovládlo Blansko. Ve 22ti zápasech ztratilo pouhé 4 body za 2 remízy (v Bystrci a ve Slavkově), získalo 62 bodů při skóre 128:15 a druhého v pořadí, Tišnov, za sebou nechalo o 21 bodů.

Vítězný tým I. třídy skupiny A starších žáků - FK Apos Blansko

Obrazek

Vedoucí mužstva Petr Hajdamach: Postup do vyšší soutěže byl samozřejmě nevyřčený cíl

Jak hodnotíte minulou sezonu, ve které se vám podařilo vyhrát I. třídu st. žáků?

Sezóna, ve které se postoupí do vyšší soutěže, se nedá hodnotit jinak než jako povedená. Problémy byly pouze ke konci se sestavou. Ta se měnila zápas od zápasu. Podepsali se na ní školní aktivity kluků, ale hlavně spousta zranění. Rozhodčí pouštěli zákroky, které by u dospělých byly ohodnoceny i žlutou kartou. Tím se stali naším nejtěžším soupeřem.

Vyhráli jste o 21 bodů. Zdá se to jako snadná jízda?

Soutěž jsme vyhráli s náskokem 21 bodů. Rozhodně se však nedá sezóna hodnotit jako snadná. Jak jsem již uvedl, problémy byly se zraněními. S blížícím se koncem narůstal problém s motivací. Navíc se chtěl každý soupeř vytáhnout na lídra soutěže a využíval sebemenšího zaváhání.

Jaké byly předsezónní cíle Blanska v soutěži?

Postup do vyšší soutěže byl samozřejmě nevyřčený cíl. Šli jsme do každého zápasu s cílem vyhrát. Kluci spolu hráli druhou sezónu, věděli o sobě na hřišti a mimo hřiště vytvořili dobrou partu. Soupeře jsme také vesměs znali.

Nejlepší a nejhorší zápas v sezoně?

Hodně zápasů bylo těžkých. V posledním zápase podzimní části jsme hráli v okresním derby s doposud také neporaženými Letovicemi o vítěze půl sezóny. V prvním zápase jarní části jsme ztratili s Dostou Bystrc první body. Nejhorším zápasem však bylo předposlední kolo ve Slavkově: vydřená remíza a inkasované 4 góly. Blížící se prázdniny udělaly s klukama svoje. Nejlepší zápas byl na podzim v Bučovicích a na jaře samozřejmě postupový s Brankovicemi.

V příští sezoně se představíte v krajském přeboru, jak vidíte tuto soutěž a jaké v ní budete mít ambice?

Příští sezóna bude hodně náročná, většina kluků odchází do dorostu. Mladší žáci loni neztratili ani bod, věříme, že zvládnou přechod do starší kategorie i vyšší soutěže. Věříme v umístění do 7. místa.

Co máte v plánu v létě? Kdy vám začíná příprava?

Letní příprava začala 14. července, soustředění neplánujeme, spíš začátkem srpna dvoufázové tréninky. Kádr budeme muset doplnit novými hráči a stávající připravit na rychlejší a kombinační hru.