Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žákovský šlágr Svratka - Sparta 98: sto padesát diváků vidělo obrat ve skóre v podání domácího týmu

18. 10. 2009

Zápas o první místo v tabulce jihomoravského krajského přeboru mladších žáků mezi domácí Svratkou Brno a hostující Spartou Brno B byl šlágrem 9. kola soutěže. Souboj doposud neporažených týmů sliboval výborné utkání - a to beze zbytku splnil. Pomohla tomu i nadprůměrná návštěva přibližně 150 diváků. Hru výrazně ztěžoval mokrý terén, přesto se bylo na co dívat!

ObrazekZápas začal lépe pro hosty, kteří hned ve čtvrté minutě otevřeli skóre Davidem Vlčnovským, jenž se prosadil hlavou po rohovém kopu - 0:1. Domací tým znervóznil a umožnil hostům mírnou převahu. FC Svratka se však nevzdala a postupným zvyšováním tlaku si začala vytvářet šance. Jedna z nich vyústila ve vyrovnávací branku. Přibližně ve 20. minutě sklepl David Fessl hlavou míč na Tomáše Měchuru, který se trefil levou nohou přesně pod břevno - 1:1. Do konce první poloviny se stav již nezměnil. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá polovina zápasu znovu začala velkým nasazením obou týmů, postupně se ale začala projevovat výšková a herní převaha hráčů FC Svratka Brno. Domácí fotbalisté se ale velmi těžko prosazovali přes důslednou obranu Sparty. Přesto se v 39. minutě Jiří Miker pokusil o průnik, byl zastaven faulem těsně Obrazekpřed velkým vápnem. K přímému kopu se postavil sám faulovaný hráč a jeho střela skončila v brance - 2:1. Hostující gólman si na míč sáhl, ale vyrazit jej nedokázal. S postupem času převaha Svratky rostla, ale vytvořené šance třetí brankou v hostující síti neskončily. Sparta si vytvořila ještě jednu příležitost, ale střelu z trestného kopu chytil domácí brankář.  Utkání se hrálo ve velkém tempu a s velkým nasazením. Všichni si byli vědomi toho, že jde o první místo. Nakonec se z vítězství 2:1 mohla radovat FC Svratka Brno, připsala si do tabulky další 3 body a nadále vede jihomoravský přebor mladších žáků. Všem hráčům děkujeme za krásný a pohledný fotbal a přejeme jim ještě hodně úspěchů.

FC Svratka Brno, o.s. - FC Sparta Brno 2:1 (1:1)

Branky: Miker Jiří, Měchura Tomáš - Vlčnovský David

 

 

Luděk Měchura